2023 En Çok Kullanılan Duvar Boyası

2023 en çok kullanılan duvar boyası genellikle saydam boyalar olmuştur. Leke tutmaması nedeniyle en çok tercih edilen boyalardan biridir. Fiyatı diğerlerine göre biraz daha pahalı olsa da kolaylığı açısından tercih ediliyor. Ancak bu boyanın içeriği her markada farklılık gösterdiği için buna dikkat etmelisiniz. Antrasit gri duvar boyası ve pembe duvar boyası bu sene en çok tercih edilen renkler arasında geliyor. Bunun yanında kum beji de yine en çok sürülen boyalar arasında ilk sıralarda bulunuyor. Marka olarak da yine Filli boya ve Marshall gibi ünlü markaların tercih edildiğini görüyoruz. Saydam boyalar yine ön plana çıktığı için bunlara ağırlık veren markaları görebilmekteyiz.

2023 En Çok Kullanılan Duvar BoyasıPinPin
2023 En Çok Kullanılan Duvar Boyası

Hangi Duvar Boyası Daha İyidir?

Birçok kişi hangi duvar boyası daha iyidir ve hangisi kullanıma daha elverişlidir diye merak ediyor. Özellikle kum beji tonlarındaki duvar boyaları ve leke tutmayanlar tercih edilmelidir. Bunun yanında pudra tonları da oldukça kullanışlı duvar boyaları arasında yer alır.

2023 En Çok Kullanılan Duvar BoyasıPinPin

Duvar boyası seçerken açık tonlar tercih edilmelidir ancak bazen koyu seçilebilir. Örneğin çok marjinal bir oda tasarlanacaksa duvarların siyah olmasında bir sakınca yoktur. Ancak daha standart tipte ve modern bir oda oluşturulacaksa açık tonlar seçilebilir. Özellikle pudra ve açık bej tonları bu senenin en çok tercih edilenleri arasında bulunuyor.

2023 En Çok Kullanılan Duvar BoyasıPin

Duvar Boyası Neye Göre Seçilmelidir?

Duvar boyası neye göre seçilmelidir ve hangi boya duvarınıza en çok yakışır merak ediliyor. Duvar boyası seçmeden önce mobilyalarınızı temin etmeniz daha doğru olacaktır. Mobilyalarınızla uyum sağlayacak bir duvar rengi odanın şık durmasını sağlar. Aksi takdirde duvarlar ve mobilyaların zıt olması ahengi bozar.

2023 En Çok Kullanılan Duvar BoyasıPin

Evin bütünlüğü açısından duvarların kir tutmaması ve lekeye müsait olmaması çok önemlidir. Bu yüzden duvar boyası seçerken leke tutmama özelliği olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda duvar boyası sürülecek yerin iç cephe mi dış cephe mi olduğu önemlidir. Eğer iç cephe ise daha koyu tonlar da tercih edebilirsiniz. Koyu tonları daha çok ilgi çekici olmasını istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz.

Galeri

2023 En Çok Kullanılan Duvar BoyasıPinPin
2023 En Çok Kullanılan Duvar Boyası 

2023 En Çok Kullanılan Duvar BoyasıPinPin

Oylayın post

Yorum yapın