2023 Trend Fon Perde Modelleri

2023 Trend Fon Perde Modelleri, 2023 yılı içerisinde de en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer almaya devam ediyor. Bu perde modelleri bulundukları mekanlarda evlerin resmen havasını değiştirmeleri ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda faklı modelleri bulunan bu perde modelleri genel olarak salon ve oturma odası gibi alanlarda tercih ediliyor. Bulundukları ortamların çok daha şık ve klasik hale gelmesini sağlayan bu perde modelleri özellikle de klasik dekorasyonları tercih eden kişilerin vazgeçilmezleri haline geliyor.

2023 Trend Fon Perde ModelleriPin
2023 Trend Fon Perde Modelleri

Fon perdeler özellikle de daha ağır ve şık dekorasyonlar için tercih edilirken 2023 yılında da en trend modeller evleri süslemeye devam ediyor. Pek çok farklı renk ve model seçimi olan bu perdeleri evlerin havasını ve görünüşünü ciddi anlamda değiştiriyor. Böylelikle de dekorasyonlar en şık biçimde tamamlanıyor.

2023 Trend Fon Perde ModelleriPinPin

Fon Perde Neye Göre Seçilir?

Fon perde renkleri özellikle de bu perdelerin seçimleri konusunda en çok üzerinde durulan konular arasında yer alıyor. Dekorasyonlarını tamamlamak adına fon perdelerini seçmek isteyen kişilerin öncelikli olarak hangi renkte fon perde kullanmak istediklerine karar vermeleri gerekiyor. 2023 yılında fon perdeler konusunda en çok tercih edilen renkler ise şu şekilde sıralanıyor;

  • Bej rengi
  • Kahverengi
  • Gri
  • Haki yeşili
  • Pudra pembesi
  • Mavi
  • Krem rengi

2023 Trend Fon Perde ModelleriPinPin

Bu renkler özellikle de 2023 yılı dikkate alındığı zaman en çok tercih edilen fon perde renkleri arasında yer alıyor. Bu perdelerde tüller genellikle daha açık renklerde tercih edilirken fon kısımları da koyu renklerden tercih ediliyor. Böylelikle de her iki kısmın birbirleri karşısında boğuk durması da engelleniyor.

2023 Trend Fon Perde ModelleriPin

Fon Perde Nasıl Takılır?

Hazır fon perde takımının da oldukça hassas şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bunun için öncelikli olarak en ön korniş alanında yer alan raya farbela perdelerin takılması gerekiyor. Daha sonrasında da korniş içerisindeki sıraya göre tül ve güneşlik perdelerinin de takılması gerekiyor. Kanat kısımlarının duvara tutturulması için de kullanılan askının kanat perde bitiminde yer alan duvarda yukarı doğru ölçülmesine dikkat ediliyor. Bu işlem ardından da delik içerisinde dübeller çakılarak asma işlemi tamamlanıyor.

Galeri

2023 Trend Fon Perde ModelleriPin 2023 Trend Fon Perde ModelleriPinPin 2023 Trend Fon Perde ModelleriPinPin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın