Açık Renk Parke Dekorasyon

Açık renk parke dekorasyon örnekleri, sadelikten yana olan ve aynı zamanda Küçük bir alanı dekore etmek isteyen bireyler tarafından incelenmektedir. Açık renklerin genellikle dar ve küçük alanlarda kullanılması önerilmektedir. Çünkü açık renklerin ortamı aydınlatma ve geniş gösterme imkanı bulunmaktadır. Açık renk parke dekorasyon örnekleri de buna bağlı olarak ön plana çıkan detaylardan biri haline gelmiştir.

Açık Renk Parke DekorasyonPinPin

Parke kullanımının yaygın hale gelmesi ile birlikte pek çok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle ev dekorasyonunda tercih edilen bu zemin dekorasyonları, açık ve koyu tonlarda olmak üzere iki ana grupta incelenmektedir. Açık renkler, her alanda kullanılabilen ve kolay kombin edilebilen seçenek iken, koyu renkler genellikle geniş alanlarda kullanılmaktadır.

Açık Renk Parke DekorasyonPinPin

Modern Parke Renkleri

Modern dekorasyon örnekleri söz konusu olduğunda temel olarak bakılan detaylar arasında parke renkleri yer almaktadır. Parke renklerinin durumuna göre belirlenen dekorasyon, açık renkli parke kullanıldığında kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Modern parke renkleri ise bu konuda genel bir bilgiye ve görüşe sahip olmayı tercih edenler tarafından incelenmektedir.

  • Saroz
  • Elegant
  • Akça Ağaç
  • Gümüş
  • Kashmir
  • Batı Çam

Açık Renk Parke DekorasyonPin

Bu ve buna benzer renklerin, modern dekorasyon fikirleri kapsamında tercih edildiği bilinmektedir. Her biri açık ve soft renkler olan bu parke renkleri, geniş alanlarda daha koyu ton olarak görülmektedir. Ancak dar ve küçük alanların dekore edilebilmesi için parke renginin de açık tonlarda olması önemlidir.

Açık Renk Parke DekorasyonPinPin

Koyu Renk Parke Dekorasyonu

Koyu renk parke dekorasyonu örneklerinin de daha geniş alanların dekore edileceği anlarda incelendiğini söylemek mümkün olacaktır. Koyu tonlarda olan ve modern görünüme sahip olan parke modelleri, uygun mobilya ve diğer eşyalar ile kullanıldığında oldukça şık ve hoş bir sonuç elde edilebilmektedir. Buna bağlı olarak koyu renkli parkelerin de sıklıkla kullanıldığı söylenebilir. Koyu renk parkelerin olduğu alanlarda daha yumuşak ve açık tonların tercih edilmesi ile birlikte modern olarak adlandırılan dekorasyon kategorisi uygulanabilmektedir.  Aynı zamanda bahsi geçen bu eşyaların kullanılacağı alanda aksesuar seçimi ve ışıklandırma yöntemi de elde edilecek sonucu etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Galeri

Açık Renk Parke DekorasyonPinPin Pin

Oylayın post

Yorum yapın