Ahşap Dükkan Dekorasyonu

Ahşap dükkan dekorasyonu seçenekleri son zamanlarda mağaza ve dükkanlar için en çok tercih edilen dekorasyon modellerinden birisidir. Yenilikçi bir anlayışı benimseyen ahşap dekorasyon modelleri günümüzde dükkanlarda modern bir görünüm elde etmek amacı ile uygulanmaktadır. Pastane, ofis, mağaza ve birçok dükkan içerisinde tercih edilir. Ahşap uğraşsız ve basit bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Bu nedenle ofisinde şıklığı görmek isteyen ancak sadeliği ile vurgu yapmaya çalışan firmalar için ideal bir tercihtir.

Ahşap Masalar

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Dükkanlarda ahşap dekorasyon denildiği zaman ilk akla gelen eşyalardan birisi de masalardır. Meşe, ceviz gibi ağaçlardan tercih edilen masalar özellikle ofislerde ilk olarak tercih edilen masa modellerinden birisidir. Ahşap dükkan dekorasyonu yapılırken, ofiste en çok yer kaplayacak eşyalardan birisinin de masa olduğu unutulmamalıdır. Masanın ek olarak boyanması istenilen ahşap görüntüden uzak kalmaya neden olacaktır. Bu nedenle yalnızca vernik ile şekillendirilmiş doğal masalar tercih edilmelidir.

Ahşap Kitaplıklar

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Ahşap dekorasyon yapılırken masa ile birlikte çok yer kaplayan eşyalardan birisi de kitaplıklardır. Kitaplıklar masa ile aynı ağaçtan tercih edilmeli ve dükkandaki görünümde uyum yakalanmalıdır. Büyük eşyalar arasında yakalanan uyum ile daha rahat bir dekore işlemi sağlanabilmektedir.

Duvar Boyası

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Ahşap dekorasyon yaptırırken birçok kişi hangi rengi kullanacağına karar verememektedir. Mor, pembe ya da mavi gibi renklerden uzak durulması gereklidir. Ahşap renginin uyum sağlayacağı toprak tonları tercih edilebilir. Duvar boyası içinde toprak alt tonlarını da içeren renkler olabilir. Duvar boyası ahşabın rengine göre açık ya da koyu olabilir. Ancak koyu renk ahşap eşyalar için koyu renk duvar boyası oldukça boğucu bir görünüm ortaya çıkarır. Bu nedenle ahşap dükkan dekorasyonu için ağırlıklı olarak açık renk kullanımı tercih edilebilir. Açık renkler ahşabın sadeliğini ve şıklığını daha fazla vurgulamaya yardımcı olacaktır.

Aksesuarlar

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Ahşap aksesuarlar ve eşyalar alındıktan sonra dükkanın küçük eşyalar ile birbirine bağlanması ve tamamlanması gereklidir. Bunun için ahşaptan yapılan mumluklar ya da çerçeveler tercih edilebilir. Ahşap olarak tercih edilen birkaç küçük aksesuar ile istenilen dekorasyon sağlanacaktır.

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Pin

Pin

Ahşap Dükkan DekorasyonuPin

Pin

Pin

Pin

Pin

Pin

Pin

Oylayın post

Yorum yapın