Ahşap Mobilya Boyama

Ahşap mobilya boyama son zamanlarda en sık tercih edilen işlemlerden bir tanesidir. Özellikle de eski mobilyalarını atmak istemeyen insanlar bohem bir tarz yaratabilmek adına, ahşap araç gerekçelerini boyamaya devam etmektedir. Üstelik ahşap boyalar, hem internette hem de birçok ev shopta sıklıkla satılmaya da devam etmektedir. Ahşap mobilya boyama sayesinde kişiler, evlerinde kendine ait olan eşyaları istedikleri şekilde yönlendirebilirler. Özellikle de kendi ruhunuzu yansıtmak istediğiniz bir tasarım varsa; aşağı boyama seçenekleri her anlamda fazlasıyla işinize yarayacaktır. Özellikle de renkli mobilyalardan daha çok hoşlanan bir kişi iseniz, aradığınızı bulmanız pek kolay olmayacaktır. Bu nedenle ahşap boyama yaparak, evinizi istediğiniz şekilde renklendirme şansı yakalayabilirsiniz.

Ahşap Mobilya BoyamaPinPin

Ahşap Boyama İçin Hangi Boya Kullanılır?

Ahşap boyama boyaları, eski mobilyalarını boyamaya karar veren kişiler tarafından sıklıkla araştırılmaya devam eder. Ahşap malzemelerinizi boyamanız için kullanmanız gereken boya çeşidi ise; akrilik olarak bilinmektedir. Akrilik boya kullanımı ile dilediğiniz renkte modelde yapabilir ve Mobilyalarınızı boyama şansı yakalayabilirsiniz. Ancak akrilik boya sonrasında, eşyalarınıza cila sürmeniz en doğrusu olacaktır. Akrilik boya uzun süre kullanıma açık olan bir tür olsa bile, zaman içerisinde atma gibi bir ihtimalin olduğunu göz önünde bulundurmanızda ve buna göre hareket etmeniz de fayda vardır. Üstelik akrilik boyaların fiyat aralıklara çok uygundur. Bu sayede çok yüksek maliyetler harcamadan evlerinizdeki mobilyaların cinsini farklılaştırma şansı yakalayabilirsiniz.

Ahşap Mobilya BoyamaPinPin

Ahşap Rengi Nasıl Değiştirilir?

Özellikle de ahşap mobilyaların sıklıkla yıpranmasını sebeplerinden bir tanesi de üzerinde oluşan çizikler ve tozlar olarak bilinmektedir. Bu durum zaman içerisinde kötü bir görüntünün oluşmasına sebebiyet verdiğinden dolayı, ahşap boyaların kullanımı ile durumun değiştirilmesi en doğrusu olacaktır. Ahşap mobilya rengi değiştirebilmeniz için yapmanız Gereken işlemler ise; öncelikle zımpara yolu ile tozları temizlemek olacaktır. Daha sonra ise boya satın alarak ahşap eşyalarınıza boyayabilirsiniz. Ahşap boyama işlemlerinizi gerçekleştirirken ise; tek kat boyama değil birkaç kat üzerinden geçmeniz sizin için en doğrusu olacaktır. Bu sayede farklı ve güzel bir görünüm elde etme şansı yakalayabilirsiniz

Ahşap Mobilya BoyamaPinPin Ahşap Mobilya BoyamaPinPin Ahşap Mobilya BoyamaPin

Oylayın post

Yorum yapın