Alçıpan Tavan Modelleri

Alçıpan tavan modelleri modasını hiç kaybetmeyen modeller arasında yer alır. En çok salonlarda kullanılan bu model, her geçen sene büyük bir hız ile yaygınlaşmaya devam ediyor. Evin mutfak, hol, yatak odası ve çocuk odası gibi alanlarında da kullanılan alçıpan tavan modelleri, estetik görünüşleri ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Spot led ışık, ışık havuzu, ışık bandı ve gizli ışık uygulaması ile istenilen görünüme ulaştırılabilen alçıpan tavan modelleri çeşitliliği ile dikkat çekiyor. Dikdörtgen, kare, yuvarlak, elips ya da oda niteliğine göre şekillenebilen alçıpan tavan modelleri hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam ediniz.

Alçıpan Tavan ModelleriPinPin

Alçıpan Tavan Teknik Özellikleri Nelerdir?

Alçıpan tavan teknik özellikleri evinin yavanını alçıpan modeli yaptırmayı düşünenler tarafından araştırılmaktadır. Alçıpan genel olarak evin birçok alanında kullanılmaktadır. Hafif ve esnek bir yapıya sahip olan alçıpan tavan, bu özelliği ile tercih konusu oluyor. İki uzun kenarı kartonla kaplanan alçıpan, ilave katkı maddeler ile şekillendirilebilir.

Alçıpan Tavan ModelleriPinPin

Yangına dayanıklı olan alçıpan tavan, suya dayanıklı modelleri ile de ön plana geliyor. Büyük oranda ses yalıtımı sağlayan alçıpan tavan, PH değerinin insan vücuduna yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Bakteri üretmeyen bir yapıya sahip olan alçıpan tavan, işçilik ve zaman konusunda sağladığı tasarruf ile ön plana çıkar. Kolay bir biçimde temizlenebiliyor olması da alçıpan tavanın tercih edilme sebeplerindendir.

Alçıpan Tavan ModelleriPinPin

Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan modeli en çok tercih edilen alçıpan tavan modellerinden birisi olarak karşımıza çıkar. Ülkemizde en çok kullanılan modeller arasında yer alan alçıpan asma tavan, hafif yapısı ile dikkat çekiyor. İki adet alçı karton arasına bir tabakanın koyulması ile oluşturulan bu model, son derece kullanışlıdır. Böylesine kullanışlı bir yapıya sahip olan alçıpan asma tavanın işçilik ve zaman tasarrufu da beğeniliyor.

Alçıpan Tavan ModelleriPin

Isı ve ses yalıtımı konusunda ev sahiplerinin beklentisini karşılayan alçıpan asma taban, temizliğinin kolay olması ile de ses getiriyor. Yalnızca bu özellikler ile sınırlı kalmayan alçıpan asma tavan, hafif bir malzeme olması dolayısı ile depreme karşı mukavemet gösterir. Dünya standartlarına uygun biçimde üretilen alçıpan asma tavan, iç mekân tasarımlarında büyük oranda kullanılıyor.

Galeri

Alçıpan Tavan ModelleriPinPin Alçıpan Tavan ModelleriPinPin Alçıpan Tavan ModelleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın