Her Eve Yakışan Antre Halısı Modelleri

Antre Halısı Modelleri

Antre dekorasyon işlemleri genellikle daha az özen gösterilen noktalardır. Kişiler genellikle salon, oturma odası, yatak odası ve mutfak gibi alanlara özen gösterir, antreler için daha basit seçimlere yönelim sağlarlar. Ancak antre evin ilk izlenimidir ve oldukça önemli bir özelliği vardır. Kişiler evin girişinde aldıkları enerjiyi diğer odalara kadar taşır ve o alanın etkisinde kalırlar. Bu nedenle antre dekorasyonu oldukça önemlidir ve kişiler bu alandaki eşyalara özen göstermelidir. Antre halısı modelleri günümüzde oldukça çeşitli olarak üretilmektedir. Kişiler bu modeller içinden kendi tarzlarını yansıtan halıları seçerek, son moda tül modellerini evlerinde istedikleri tarzı yakalayabilirler.

Antre Halısında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Antre Halısı ModelleriPin

Antre halısı modelleri seçimi yapılırken diğer odalarla bağlantısı olması oldukça önemlidir. Başka odalarda bulunan renkleri içerebilir ya da sade renkler ile her odaya uyum sağlayabilir. Antre halısı için aydınlık renkler tercih edilmelidir. Koyu renkler ile evin girişi kapanır ve ferah bir görünüm elde edilemez. Genel olarak evin en dar alanları antrelerdir. Bu nedenle de ferah gösterilmesi gereken alanlardır.

Antre Halısı ModelleriPin

Antre halıları bütün yeri kaplamamalıdır. Yerin yalnızca ortasında olmalı ve parkelerin görülmesine imkân sağlamalıdır. Bu sayede antrenin olduğundan daha büyük durması sağlanır. Parlak ve ilgi çeken renkler ile antrelerde şık bir görünüm elde edilebilir.

Desenli Antre Halıları

Antre Halısı ModelleriPin

Eğer odaların kapıları sade bir görünüme sahip ve işlemesiz ise desenli antre halısı modelleri tercih edilebilmektedir. Sade alanlar üzerinde tüylü ve desenli halı modelleri ile antrenin daha ilgi çekici olmasını sağlamaktadır. Düz beyaz, siyah ya da kahverengi kapı modellerinde tüylü antre halıları tercih edilebilir. Ayrıca yoğun desenler de bu alanlar üzerinde uygun olabilecektir.

Sade Antre Halıları

Antre Halısı ModelleriPin

Camlı oda kapıları ya da yoğun desenlerin bulunduğu oda kapıları antrede birleşir. Antrede kullanılan halı da direkt olarak kapılar ile kombin edilmelidir. Bu nedenle kapıların rengine ait düz bir halı ile birlikte dekorasyon gerçekleştirilebilir. Desensiz olarak tüylü bir halı modeli de bu alanlar içerisinde kullanılabilir. Ancak tüylü modeller tercih edilmek isteniyor ise halı küçük seçilmelidir.

Antre Halısı ModelleriPin

Pin

Antre Halısı ModelleriPin

Pin

Pin

Antre Halısı ModelleriPin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın