Araba Lastiğinden Puf Koltuk

Araba lastiğinden puf koltuk tasarımları, günümüzde oldukça popülerdir ve geri dönüşüm için de ideal bir uygulamadır. Artık kullanılmayan ve çöp olarak değerlendirilen bu lastikleri pek çok alanda kullanabileceğiniz gibi, her evde bulunan birkaç malzeme ile farklı tasarımlara sahip puf koltuklara çevirebilirsiniz.

Araba Lastiğinden Puf KoltukPinPin

Araba lastikleri, dekoratif halatlar ile sarılarak modern bir görünüme sahip puf koltuklar olarak kullanılabilir. Buna ek olarak taşra tarzından hoşlanan bireyler lastik görünümünü bozmamak adına lastiğin dışarıdan görünür kalmasını tercih edebilir. Bu noktada kendi zevkinize hitap eden tarzlarda araç lastiğinden puf koltuklar yapabilir, bahçe ve balkonlarınızda rahatça kullanabilirsiniz.

Araba Lastiğinden Puf KoltukPinPin

Araba Lastiğinden Puf Koltuk Nasıl Yapılır?

Araba lastikleri kullanılarak yapılabilecek birden fazla dekoratif tasarım bulunmaktadır. Bu tasarımlardan en çok araştırılan ve uygulama yapılanı ise lastik puf ürünleridir. Kullanılmayan araç lastikleri atık olarak değerlendirilmekte ve kolayca bulunabilmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek siz de araç lastikleri kullanarak bahçe veya balkon pufları yapabilirsiniz.

Araba Lastiğinden Puf KoltukPinPin

  1. İlk olarak edindiğiniz lastikleri iyice temizleyip kurutunuz.
  2. Daha sonrasında ise lastiğin iç kısmını kaplayacak şekilde mdf ya da kalın kartonlar kesiniz.
  3. Kestiğiniz parçayı oturma yerine sabitleyiniz.
  4. Yuvarlak bir kırlent kullanarak ya da elyaflardan yeni bir yastık yaparak oturma zemininin üzerine yapıştırınız.
  5. İsteğe bağlı olarak ise alt tarafta kalan lastik görünümünü halat, kumaş, deri gibi farklı materyaller ile kaplanabilir ve istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Araba Lastiğinden Puf KoltukPin

Yukarıda belirtilen 5 basit adımda yaşam alanlarınız için en ideal pufları yapabilirsiniz. Bu bağlamda daha önce de bahsettiğimiz gibi istediğiniz ürünleri kullanabilir ve ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak yer koltukları yapabilirsiniz.

Araba Lastiğinden Puf KoltukPin

Araba Lastiğinden Yapılan Aksesuarlar

Araba lastiğinden yapılan aksesuarlar oldukça geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Tabure, puf koltuk, sehpa, salıncak, saksı gibi pek çok farklı dekoratif ürün için eski lastikleri kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek husus ise lastik kullanarak herhangi bir tasarım yapmadan önce lastiği iyice temizlemektir. Aksi halde kullanacağınız yapıştırma malzemeleri tam etki etmez ve ortaya kötü bir görünüm çıkabilir.

Galeri

Araba Lastiğinden Puf KoltukPinPin Araba Lastiğinden Puf KoltukPinPin Araba Lastiğinden Puf KoltukPinPin

Oylayın post

Yorum yapın