Aşk Merdiven Çiçeği

Aşk merdiven çiçeği; Tropikal ve Astropikal iklimine özgü bir çiçektir. Aşk çiçeği diye de anılan bu bitki türü; ormanların bataklık alanlarıyla nemli bölgelerinde yer alıyor. Halk arasında eğrelti otu olarak da bu bitki bilinmektedir. Bitkinin en dikkat çeken tarafı; salon ve doğada yetişebilen bitki olmasıdır. Aşk merdiven çiçeği; dik gelen güneş ışınlarıyla birlikte susuzluğu da alışkındır. Aşk merdivenin; dikkat çekici kıvırcık yaprakları vardır. Uzun yapraklarıyla evlerde önemli bir dekorasyon ögesi haline gelmiştir. Aşk merdiven çiçeği bakımı çok kolaydır. O sebeple hiç çiçek beslenmeyenlerin bile bakımını üstlenebilir. Bu çiçek modelleri, çiçek ve tohum açmıyorlar.

Aşk Merdiven ÇiçeğiPinPin

Aşk Merdiveni Çiçeği Bakımı

Aşk merdiveni çiçeği bakımı diğer bitki türlerine kıyasla çok kolay olduğunu söyleyebiliriz. Aşk merdiveni bitkisi, asitli toprakları çok seviyor. Toprağının yüksek besleyici olması gerekiyor. Humuslu topraklara aşk merdiveni bitkisinin bayıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca aşk merdiveni çiçeğinin toprağı, süzme özelliklidir.

Aşk Merdiven ÇiçeğiPinPin

Aşk merdiven çiçeğini granül gübrelerle sulayabilirsiniz. Çiçeği beslemek için ona devamlı sıvı veriniz. Yapısı itibariyle aşk merdiven çiçeği, nemi çok sever. O nedenle yazın bu bitkiyi susuz bırakmamaya dikkat ediniz. Yaz aylarının kavurucu sıcaklarında bu bitkiye devam püskürtmenizi öneriyoruz. Kış dönemde çiçek su aramaz olur. Toprağının nemsiz kalmaması bakımından toprağını arada kontrol edip, nemi kalmadıysa çok az su ilave ediniz. Hem ağaçların üzerinde hem de toprakta yaşamaları bu çiçeğin diğer ilginç tarafıdır.

Aşk Merdiven ÇiçeğiPinPin

Aşk merdiveni çiçeği faydaları

Aşk merdiveni çiçeği faydaları;

  • Evinize farklı bir hava katar.
  • Salonunuzu dekoratif anlamda süsler,
  • Aşk merdiveni çiçeği olan alanlarda nem miktarı dengelenir.
  • Asit emici özelliği vardır.
  • Topraktaki tüm mikrop ve asitleri yok eder.
  • Ortamın havasını açtığı için rahat nefes alabilirsiniz.
  • 2 türlü kullanımı vardır.

Aşk Merdiven ÇiçeğiPin

Aşk merdiveni çiçeği bakımı kapsamında sulamayı yapmayı unutmayınız.  Çiçek nemi çok sevdiği için evde besliyorsanız, 2 günde bir mutlaka yapraklarına su sıkınız. Ormanlarda çoğaldığı gibi evlerde çoğalma durumu çok yavaştır. Aşk merdivenini beslerken onun olduğu ortamı da düzenlemek gerekiyor.  Aşk merdiveni çiçeği havası nemli olmalıdır.

Galeri

Aşk Merdiven ÇiçeğiPinPin Aşk Merdiven ÇiçeğiPinPin Aşk Merdiven ÇiçeğiPinPin

Oylayın post

Yorum yapın