Avşar Soda Şişesi Süsleme

Avşar soda şişesi süsleme Özellikle geri dönüşüm birçok atık maddenin ve genellikle de cam ürünlerin evde dekorasyon malzemesi olarak kullanılmasına imkan sağlamaktadır. Birkaç malzeme ile oldukça şık görünümlere sahip dekorasyon ürünleri elde etmek oldukça kolaydır.

Özellikle BİM marketlerde satılan ve oldukça hoş bir şişeye sahip olan maden sularını tükettikten sonra bu şişelere süsleyerek evinizde biblo, vazo veya diğer dekorasyon ürünlerine dönüştürmeniz mümkündür.

Dekorasyon ürünlerinde ilk olarak nasıl bir görünüm elde etmek istediğinize karar vermeniz daha sonra ise pratik bir şekilde ulaşabileceğiniz yapay çiçekler, danteller, ipler veya boncuklar ile harika bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Evinizde kullanabileceğiniz dekorasyon ürünleri içerisinde özellikle Avşar soda şişeleri yapay çiçekler için harika bir vazo olmaktadır.

Aynı zamanda baharatlık olarak da kullanabileceğiniz cam şişeler harika bir süsleme ile hem geri dönüştürülmekte hem de evinizin dekorasyonuna farklı bir hava katmaktadır.

Pin

Bim Avşar Soda Şişesi Süsleme

Bim Avşar soda şişesi süsleme sırasında özellikle hasır ipler oldukça modern bir görünüm ortaya koymaktadır. İster şişenin tamamını isterseniz de belirli kısımlarını hazır ipler sayesinde süsleyebilir ve üzerine yine hazır malzemeler ile yapılmış çiçekler veya doğrudan yapay çiçekler yapıştırarak mumluk veya vazo yapmanız mümkündür.

Aynı zamanda şişelere süslerken karton kullanarak da oldukça estetik bir görünüm elde etmeniz mümkün olmaktadır. Şişenin tamamını kahverengi bir karton kullanarak kaplamanız ve daha sonra üzerine desenli kartonlardan kalp gibi şekiller yapıştırarak aynı tonlarda kurdele ile süsleme yaparak ve farklılık yaratması için belirli noktalara işleme ya da dantel yapıştırarak dekorasyon malzemesi elde edebilirsiniz.

Pin

Merdiven basamaklarını veya evinizin herhangi bir köşesini süslemek için kullanabileceğiniz bu şişeler sayesinde şişenin tamamını hasır ip ile kaplamanız veya keten ip kullanarak kaplamamanız bu köşelerin daha hoş görünmesine olanak sağlayacaktır.

Hasır veya keten ip kullanarak kaplamış olduğunuz şişeler üzerine çiçeklerden L harfi, hasır kumaştan çiçek şeklinde O harfi, düğmelerden V harfi ve kaplamış olduğunuz şişedeki ipten farklı olarak L V harfin yapmış olduğunuz şişelerdeki rengin ipini kullanarak E harfi yapmanız ve daha sonra bu 4 şişeyi yan yana veya üst basamaktan alt basamağa doğru dizerek LOVE yazmanız mümkündür.

Pin

Yeşil Soda Şişesi Süsleme

Yeşil soda şişesi süsleme öneriler içerisinde ise özellikle şişenin orta kısmı boş kalacak şekilde geri kalan kısımları dantel yardımıyla kaplamanız ve daha sonra içerisine ağzına kadar su doldurarak yapay çiçekleri doldurmanız ile kaplama için kullanmış olduğunuz dantelli yeniden ağız kısmına kaplayarak harika bir süs objesi elde edebilirsiniz.

Böylece evinizde biblo veya herhangi bir dekorasyon objesi için para vermeden sadece elinizde bulunan malzemeler ile harika bir dekorasyon objesi yapabilirsiniz

Pin

Avşar Soda Şişesi Hediyelik

Avşar soda şişesi hediyelik olarak da kullanılabilmekte olup özellikle sevdiğiniz kişilere el yapımı hediye vermek istediğiniz zamanlarda oldukça ideal şişeler olarak karşınıza çıkacaktır. Genellikle düğünlerde nikah hediyesi olarak dağıtılan çekerler içinde kullanılmakta olan Avşar soda şişeleri çeşitli malzemeler kullanılarak harika bir görünüm elde edecektir.

Bu sayede nikah veya herhangi bir organizasyon için süs dağıtımı yaparken oldukça yüksek meblağlar ödemek yerine elinizde bulunan birkaç malzeme sayesinde harika hediyeler oluşturabilirsiniz.

Pin

Avşar Soda Şişesi Şamdan

Avşar soda şişesi şamdan olarak da kullanılabilmekte olup özellikle ağız kısmının yuvarlak olması sayesinde uzun ve yuvarlak şekilde mumları ağız kısmına yerleştirmeniz ve daha sonra etrafını akrilik boya, karton, hasır ip, keten ip, dantel veya çeşitli kaplama malzemeleri ile kaplayarak dekoratif hale getirebilirsiniz.

Beyaz zeminli cam şişelerin etrafına fırça darbeleri ile harika bir tasarım yapabileceğiniz gibi aynı zamanda boya için kullanılan şekil süngerlerin de şişeye boyamak için kullanabilirsiniz.

Avşar Soda Şişesi Baharatlık

Genellikle ev hanımları mutfaklarını farklı dekorasyonlar ile şık bir hale getirmek için Avşar soda şişesi baharatlık olarak da kullanılmakta olup özellikle mutfağın dekorasyonuna uygun kaplama malzemeleri ve renkleri ile bu şişelere baharatlığa dönüştürmek mümkün olmaktadır.

Ağız kısmındaki kapağın açacak ile açılması nedeniyle yeniden kullanılması mümkün olmasa da ağız kısmını kapatacak mantar tıpalar sayesinde içerisine kullanmış olduğunuz baharatları koymanız ve etrafını istediğiniz renkteki malzemeyle kaplayarak üzerine baharatların adını etiket şeklinde yapıştırmanız veya doğrudan boya ile yazmanız mümkün olmaktadır.

Pin

Avşar Soda Şişesi Boyama

Avşar soda sesi boyama işlemi sayesinde soda şişeleri atık halden yeniden kullanılabilir hale getirilmekte olup özellikle geri dönüşüm kapsamında evinizde bulunan cam şişeleri ergonomik bir biçimde yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Düz olarak hoş bir görünüme sahip olmasalar da üzerine tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış şekilde yapacağınız kaplamalar veya boyama işlemleri sayesinde artık dekorasyon için uyumlu hale gelmeleri mümkün olacaktır. Böylece cam şişeleri atık olarak çöpe atmak yerine evinizde tekrar kullanmaya başlayabilir ve baharatlık, şamdan ya da herhangi bir dekorasyon malzemesine ihtiyaç duymadan tasarruf etmenizde mümkün olacaktır.

Pin
5/5 - (1 vote)

Yorum yapın