Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı
Dikey Bahçe Yapımı dikey bahçe, dikey bir şekilde askıya alınmış paneller üzerinde dikey olarak bitki yetiştirilmesini mümkün kılan bir bahçe türüdür. Estetik bir görüntüye sahip olan bu bahçeler, özellikle kara yolları...

Dikey Bahçe Yapımı dikey bahçe, dikey bir şekilde askıya alınmış paneller üzerinde dikey olarak bitki yetiştirilmesini mümkün kılan bir bahçe türüdür. Estetik bir görüntüye sahip olan bu bahçeler, özellikle kara yolları kenarlarında bulunmakta olup bu alanların şık bir görüntüye kavuşması bu şekilde sağlanmaktadır. Dikey bahçelerin sahip olduğu avantajlar, pek çok kişinin bu bahçeleri farklı alanlarda kullanmasını olanaklı hale getirmektedir.

Dikey bahçe yapımı, çeşitli ortamlarda bu tür bahçelerin olmasını isteyen kişilerin merak ettikleri hususlardan bir tanesidir. Birçok kişi, kendilerini huzurlu hissetmek adına dikey bahçelerin varlığını istediği için bu alanda hizmet veren firmalardan yararlanıp çeşitli ortamlarda dikey bahçeler inşa ettirmektedir. Peki yapay dikey bahçe yapımı nasıldır?

Yapay Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey bahçeler, genellikle alanında profesyonel kişiler tarafından yapılan ve askıya alınmış paneller üzerinde çeşitli bitkilerin olduğu alanlardır. Dikey bahçe yapımının aşamalarını genel olarak şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İlk önce dikey bahçe cepleri oluşturulmaktadır. Dikey bir şekilde askıya alınmış paneller üzerinde yer alan ve bitkilerin bu kısımlara asılmasını sağlayan cepler, dikey bahçe cepleri olarak bilinmektedir.
  • Bilindiği gibi dikey bahçelerde bitkiler parçalı bir yapıdadır ve köklerine erişmek bir hayli zordur. Bu nedenle dikey bahçelerde bakımı kolay olan bitkilere yer verilmesi gerekmektedir. Bu bitkilerden bir tanesi olan sukulentler, çok fazla su istememekte, adeta kendi kendisine büyüyebilmektedir. Bu nedenle dikey bahçelerde daha çok sukulent gibi bitkilerin tercih edilmesi önerilir.
  • Bitkilerin üzerine konulacak dikey bir panel, dikey bahçe oluşturma aşamalarının en önemlilerinden bir tanesidir.

Bu işlem basamakları ile birlikte dikey bahçe yapımı oldukça kolaydır.

Balkonda Dikey Bahçe

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey bahçeler farklı alanlarda tercih edilebilen bahçe türlerinden bir tanesidir. Bu nedenle merdiven araları dahil olmak üzere pek çok alan dikey bahçeler ile estetik bir görüntüye kavuşabilir. Balkonda dikey bahçe, balkonlarında huzurlu bir ortam yaratmak isteyen insanların tercih sebebi olmaktadır. Basit ve kolay bir şekilde balkonda dikey bahçenin yapılabildiği bilinmektedir. Dikey panelde bulunan çiçeklerin tek bir ortamda yer alması, çiçeklerin tamamına bakım yapılabilmesini olanaklı kılmaktadır. Bahçe duvarı modellerini inceleyebilirsiniz.

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı

Dikey Bahçe Yapımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.