Balkon Dizaynı Nasıl Yapılır?

Balkon dizaynı nasıl yapılır? kısmında birçok detay yer almaya devam ediyor. Aslında biri birinden farklı aksesuar ürünleri ile balkonların dizaynlarının yapılması da öne çıkacaktır. Balkonlarda ne kadar dikkatli bir şekilde dizayn işlemleri yapılabilecek olduğu zaman balkonların çok daha hoş gözükmesi de her zaman dikkatleri çekecektir. Balkonların dizayn süreçlerinin iyi bir şekilde yapılması bir evin daha güzel gözükmesine yardımcı olacağı gibi insanların içlerinin de açılmasına olanak sunması ile yer alacak denilecektir.

Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPinPin

Balkon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Balkon dekorasyonu nasıl yapılır kısmında birçok detay yer alacaktır. Bu alanda yer alacak ürünlere bakılacak olduğu zaman;

 1. Hasır olan sepetler
 2. Seramik olan saksılar
 3. Masif olan çiçekler

Gibi ürünler öne çıkacaktır. Bu yüzden de biri birinden farklı ürünler sayesinde balkon dekorasyonları rahat bir şekilde meydana gelecektir. Büyük ya da küçük olan ürünler fark etmeden balkonlarda kilimlerden aksesuarlara çiçeklerden sepetlere kadar birçok detay ön planda yerini alacaktır.

Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPinPin

Balkon Demirleri Nasıl Kapatılır?

Balkon demirleri nasıl kapatılır kısmında birden fazla detay yer almaya devam ediyor. Bu anlarda en ucuz yollar için kapatma yöntemleri arasında genel olarak şu sıralama yer almaya da devam ediyor. Bu süreçler içerisinde yapılacak detaylar;

 1. Spor tenteler
 2. Hasır olan güneşlikler
 3. Mekanizmalı olan stor perdeler
 4. Brandalar
 5. Tenteler
 6. Açılır kapanır düzeylerde yer alan tenteler
 7. Birçok farklı kumaştan meydana gelen gölgelikler
 8. Naylon olan kaplama alternatifler olarak gözlenecektir.

Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPin

Balkon Nasıl Genişletilir?

Balkon nasıl genişletilir konusu merak edilen seçenekler arasında yer almaya devam ediyor. Tip imar yönetmeliklerine bakılacak olduğu zaman maksimum düzeylerde olan balkon genişlikleri 150 cm olarak da öne çıkacaktır. Balkonların metrekarelerinin değiştirilecek genişliklerde büyük değişiklikler olması için iki seçenek yer alacaktır. Biri balkon çıkıntılarının büyük olmasını sağlamak için olurken bir diğeri de balkon duvarlarını evin içine çekerek olacaktır.

Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPinPin

Genel olarak bakılacak olduğu zaman evin metrekarelerini fedakarlık edilerek balkonları genişletmek için uygun olan bir adım olacaktır.

Galeri

Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPinPin Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPinPin Balkon Dizaynı Nasıl YapılırPinPin

Oylayın post

Yorum yapın