Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?
Banyo için duvar kağıdı nasıl uygulanır? Banyonuzun dekorasyonunu değiştirmek istiyor; ancak herhangi bir kırıp dökme işlemi ile uğraşmak istemiyor musunuz? Ayrıca bu dekorasyon için çok büyük bir bütçe ayırmak istemiyor...
Banyo için duvar kağıdı nasıl uygulanır? Banyonuzun dekorasyonunu değiştirmek istiyor; ancak herhangi bir kırıp dökme işlemi ile uğraşmak istemiyor musunuz? Ayrıca bu dekorasyon için çok büyük bir bütçe ayırmak istemiyor musunuz? O halde banyonuzda duvar kağıdı kullanarak çok şık bir banyo elde edebilirsiniz.

Malumunuz olduğu üzere banyolar oldukça fazla su buharına ve neme, suya maruz kalan alanlardandır. Bu nedenle seçeceğiniz duvar kağıdının su geçirmez ve yüksek dayanıklılığa sahip bir yapıya sahip olması çok önemlidir.

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Genellikle vinil yapıda olan duvar kağıtları gerek silinebilir gerek yıkanabilir gerekse küf önleyici olmalarından ötürü banyoda en çok tercih edilen kağıtlardandır.

Vinil yapıda olan duvar kağıtları nemin geçmemesi adına bariyer görevi görmektedir. Her ne kadar bu yapıda bir duvar kağıdı kullanacak olsanız da banyonuzun iyi şekilde havalandırılabilmesi (bir pencere ya da havalandırma aspiratörü ile) duvar kağıdı kullanımı açısından önemli olacaktır.

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır? Uygulaması için pek çok seçenek arasından sizin istediğiniz banyoyu elde etmenizi sağlayacak bir model seçebilirsiniz. Dilerseniz iki ayrı modeli kombine ederek de banyonuzda kullanabilirsiniz.

Duş Bölmesinde de Duvar Kağıdı Kullanılabilir mi?

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Profesyonel kişiler tarafından duş kısmında duvar kağıdı kullanmanın çok sağlıklı olmayacağı açıklaması yapılmaktadır. Ancak duş bölümünde duvar kağıdı görünümlü, 0 su geçirmez olan duvar kaplamaları alternatifinden faydalanabilirsiniz. Yalnız fiyat bakımından bu tip kaplamaların oldukça pahalı olabileceğini ve ustalık gerektiren bir işlem olduğunu belirtmekte fayda var.

Özellikle son dönemlerde banyo dekorasyonunda duş kabini içerisinde taş duvar kaplaması kullanımı çok ilgi görmekte. Özellikle mobilyalarınız da koyu renkli ise ve banyonuz iyi ışıklandırılmış ise bu tip bir kaplamayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca mozaik görünümlü modern tasarımın hâkim olduğu banyolarda çok tercih edilen modellerin başında geliyor.

Bu nedenle duş kabininin dışındaki bölümün duvar kağıdı ile kaplanması daha yerinde olabilecektir. Ayrıca dilerseniz duş kısmında banyo kağıdınız ile uyumlu olacak banyo boyalarından da faydalanabilirsiniz.

Banyolar İçin Duvar Kağıdı Uygulaması

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Bunun için öncelikle duvar kağıdı yapıştırıcısını hazırlayarak işe başlıyoruz. Toz halinde yapıştırıcıyı su ile karıştırıp homojen yapıda ve hafif akışkan kıvamında bir karışım elde ediyoruz. Karışımın daha etkili olması için bir gece önceden de hazırlayabilirsiniz.

Sonrasında fayansların kuru olmasını sağlıyoruz. Hazırladığımız yapıştırıcıyı fayansların üzerine sürdükten sonra vakit kaybetmeden duvar kağıdını uygulamalısınız. Eğer duvar kağıdınızın daha uzun ömürlü olmasını ve daha şık görünmesini istiyorsanız, fayansların üzerine alçı sıva uygulaması yapılması gerekecektir. Ancak bu işlemin profesyonel kişiler tarafından yapılmasında fayda olacaktır.

Eğer alçı sıva uygulaması yapılmadan direkt fayans üzerine duvar kağıdı uygularsanız duvar kağıdının kabarması ve/veya kalkması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Duvar kağıdını uyguladıktan sonra hızlıca düzlemek ve fazla olan kısmı düzgünce kesmek gerekmektedir. Düzleme işlemi sırasında bir bez ya da bir sünger kullanabilirsiniz.

Kuruma Süreci

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvar kağıdının kuruması sürecinde banyo pencerenizin kapalı olması önemli olacaktır.

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Banyo İçin Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

[gallery link="file" ids="https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/cicekli-duvar-kagitlari.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/duvar-kagidi-secenekleri.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/banyo-duvarlari.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/duvar-kagitlari-secimi.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/banyo-duvar-kagitlari-modelleri.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/duvar-kagitlari-secimleri.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/desenli-duvar-kagitlari-1.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/pembe-duvar-kagidi-fikirleri.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/duvar-kagidi-fikirleri-tasarimi.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/duvar-kagidi-fikirleri.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/duvar-kagidi-secenekleri-2.jpg|"]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.