Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bebek odası dekorasyon önerileri ile kişiler bebekleri için en doğru odaları elde edebilirler. Küçük hileler ile odalar daha kullanışlı hale getirilebilir. Doğru bir dekorasyon ile birlikte bebeğin duyularının gelişmesine hız kazandırılabilir. Odada kullanılan renkler ve çizgiler bebeğin gelişiminde büyük rol oynamaktadır.

Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Güvenlik Detayları

Bebek odası dekorasyonu yaparken güvenlik detayları ele alınmalıdır. Bebek zaman içerisinde daha fazla hareket etmeye başlar. Özellikle yürüme dönemlerinde birçok eşyaya uzanabilir hale gelir. Bu nedenle bebeğin erişebileceği eşyaların güvenli olması oldukça önem kazanır. Odada kullanılan eşyaların zararsız olması oldukça önemlidir. Eğer eşyalar zararsız değil ise farklı aparatlar kullanılarak zararsız hale getirilebilir.

Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Güvenlik detayları arasında en önemlisi beşiğin boyudur. Parmaklıklar yüksek olmalıdır ve bebeğin beşikten düşmesi engellenmelidir. Eğer beşikte parmaklık yok ise bariyerler tercih edilebilir. Parmaklık aralıkları da bebeğin başı ya da parmaklarının sıkışmaması için ortalama aralıklarla kullanılmalıdır. Balkon ve pencerelerde kullanılan bebek kilidi de önemli bir çözümdür. Bebeğin camı açması bu yöntem ile engellenebilir.

Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Duvar Boyası

Bebeği sakinleştirecek ve huzur verecek renklerde duvar boyası seçimleri yapılmalıdır. Bebek odasının her zaman ferah bir havaya sahip olması gereklidir. Özellikle pastel renkler bebek odaları için tavsiye edilmektedir. Odada koyu renklerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Koyu renkler daima kasvetli ve olumsuz bir hava oluşmasına yol açacaktır. Duvarlarda bakteri tutmayan ve temizlenebilen boyalar tercih edilmelidir.

Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Aydınlatma Seçimi

Bebek odasında aydınlatma seçimi de oldukça önemlidir. Aydınlatmanın bulunduğu konum ve odada kullanılan renk doğru seçilmelidir. Odanın her alanı eşit olarak aydınlanmalıdır Bu nedenle aydınlatma tam olarak odanın merkezine konumlandırılmalıdır. Bebek odasında fazla aydınlık ton kullanılmaması gereklidir. Fazla ışık kullanılması bebeğin gözlerine zarar verecektir ve rahatsız edecektir.

Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Genel olarak gece lambası kullanımı tavsiye edilmemektedir. Gece lambası bebeğin uyurken salgıladığı büyüme hormonunu engelleyecektir. Bu nedenle bebeğin olabildiğince karanlık bir odada uyuması gereklidir. Eğer gece lambası kullanımı tercih ediliyor ise bebeğe uzak bir yere konulmalıdır. Böylelikle bebeğe direkt olarak ışık vurmaz ve hormonlarını etkilemez.

Galeri

Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin Bebek Odası Dekorasyon ÖnerileriPin

Oylayın post

Yorum yapın