Birbirine Uyumlu Renkler Hangileridir?

Birbirine uyumlu renkler hangileridir? Tarzında sorular da ev dekorasyonu yapacak kişiler tarafından araştırılmaya devam eder. Özellikle de bulunduğunuz ortamda, birbiri ile uyumlu renkler kullanmanız sizin de gün içerisinde daha keyifli ve enerjik olmanıza yardımcı olacaktır. Özellikle de zıt renklerin birbirleri ile uyumlarından faydalanarak, ilginç bir tasarım yapmayı başarırsanız; vakit geçirmekten en çok hoşlanacağınız yerlerden bir tanesi de salonunuz olmaya başlayacaktır. Birbirine uyumlu renkler hangileridir?

Birbirine uyumlu renkler hangileridirPinPin

Bununla beraber, misafirlerinizle vakit geçirirken de daha çok eğleneceğinizden emin olabilirsiniz. Evlerin en ilgi çekici bölümü, salonu olduğu için; bu bölümün tasarımında kullanılan renkler ve modeller, çok önemlidir. Özellikle de renkler, kişilerin ruh halinin de bir temsili olduğu için; tercihlerinizi güzel ve moda olan renklerden yapmanız sizin için en doğrusu olacaktır.

Birbirine uyumlu renkler hangileridirPin

Uyumlu Renkler Hangileridir?

Uyumlu renkler denildiği zaman, birçok farklı renkten bahsetmek mümkün olabilir. Ancak salon tasarımı yapmaya karar verdiyseniz, ana rengi gri seçmeniz sizin için daha doğru olacaktır. Gri ile kullanabileceğiniz renkler çok fazladır. Örneğin; sarı ya da pembe gibi renklerden faydalanarak çok güzel ve dikkat çekici bir ambiyans yaratmanız da mümkün olacaktır. En klasik renk uyumlarından bir tanesi olan siyah ve beyaz da ev içerisinde çok güzel görünebilecek bir renk kombinasyonu olacaktır. Bununla beraber, bej renklerden tercih edilmesi de mümkündür. Çünkü, açık renkler hemen hemen bütün renklerle uyum sağlayarak hoş bir görünümün ortaya çıkmasına da yardımcı olacak niteliktedir.

Birbirine uyumlu renkler hangileridirPin

Uyumlu Renk Kombinasyonu Nasıl Olur?

Uyumlu renk kombinasyonu yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak; kendinize ana renk belirmeniz gerekecektir. Örneğin; griyi ya da siyahı ana renk olarak belirlediyseniz, daha sonra ise; belirlediğiniz ana renkle uyum sağlayacak, yan renkler belirlemeniz gerekecektir. Örneğin; kahverengi, ev mobilyalarında sıklıkla tercih edilen renkler arasındadır. Kahverengi ile bejin uyumu ise, birçok ev sahibi tarafından ilgi çekici görülmektedir. Bununla beraber, göz alıcı bir tasarım yapmak istiyorsanız; kırmızı ile siyahı kombinlemeniz de mümkün olacaktır. Renk tercihi tamamen sizin zevkinize bağlı olarak değişiklik göstermeye de devam etmektedir.

Galeri

Birbirine uyumlu renkler hangileridirPin Birbirine uyumlu renkler hangileridirPin Birbirine uyumlu renkler hangileridirPinPin

Oylayın post

Yorum yapın