Bohem Ev Dekorasyonu

Bohem Ev Dekorasyonu/Bohem yabancı dilde çingene anlamına gelen bir kelimedir. Bu tarz asıl olarak 1900’lü yılların başına dayanır. Bu yıllarda ilk olarak Fransa’da kullanılmaya başlanan bir dekorasyon olarak yer alır. Bohem ev dekorasyonu, bu tarza ait yaşam stilinden meydana gelir. Karışık ancak rahat bir yaşam stilini meydana getiren bir tarzdır.

Bohem Ev DekorasyonuPin

Özellikle rahat ve özgürlükçü yapıya sahip kişiler tarafından tercih edilir. Bohem kişiler tarafından oldukça fazla tercih edilen ve en trend olan alternatiflerden birisidir. Birçok kişi bu dekorasyonu nasıl yapacağı hakkında endişe yaşar. Ancak bazı detaylara dikkat ederek doğru bir tarz elde etmek mümkündür.

Bohem Ev DekorasyonuPin

Bohem Dekorasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bohem dekorasyonda dikkat edilmesi gerekenler arasında farklılıklar yer alır. Kişilerin kendileri için anlamlı eşyaları bir arada sergilemesi bu tarzda mümkündür. Yani bu dekorasyon içerisinde yer alan eşyaların birbiri ile alakası yoktur. Ancak bu eşyalar ince detaylarla bir araya getirilmelidir ve kusursuz bir uyum sağlanmalıdır. Özet olarak farklılıkların uyum içerisine getirilmesi olarak ifade edilebilir. Ancak bu dekorasyon oldukça zahmetlidir.

Bohem Ev DekorasyonuPin

Bu tarz temel olarak zıtlıkların birbiri ile uyumunu ele alır. Normal dekorasyon seçimlerinde bir arada tercih edilmeyecek parçalar kullanılır. Bu parçalar ile modern bir görünüm elde edilir ve zıtlıklar birbirine uyum sağlar. Ancak dikkatli olarak yapılması gereklidir. Aksi halde uyumsuz bir görünüm meydana gelecektir.

Bohem Ev DekorasyonuPin

Renk Kullanımı

Bohem tarzda doğru renk kullanımı da oldukça önemlidir. Kontrast renklerin bir arada kullanılması gereklidir. Ancak iddialı bu renklerin dikkatli bir şekilde bir araya getirilmesi önem kazanır. Eğer doğru bir kullanım sağlanır ise iddialı ve şık tarz elde edilebilir. Fakat yanlış seçimlerde kötü bir görüntü oluşabilir ve istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir.

Bohem Ev DekorasyonuPin

Farklı renklere sahip aksesuarlar bir arada tercih edilmelidir. Aksesuarların ve renklerin hepsi başka bir bölgeyi temsil etmelidir. Bohem tarzda genel olarak farklılıklar bir arada kullanılmalıdır ve başarılı bir dekorasyon elde edilmelidir. Doğru kullanımlarda iddialı bir dekorasyon meydana gelir. Aksesuarlar da birbiri ile uyumlu olarak çok sayıda kullanılmalıdır.

Galeri

Pin Bohem Ev DekorasyonuPin Bohem Ev DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın