Büyük Salon Bitkileri

Büyük salon bitkileri, yeni ev tasarım yapmaya devam eden kişilerin sıklıkla tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Özellikle de bitkilerin varlığından hoşlanan kişilerin; büyük bitki çeşitlerinden faydalanması oldukça mantıklı bir karar olacaktır. Ancak bu bitkileri beslemeye devam ederken dikkat edilmesi de çok önemli bir husustur. Aksi taktirde bitkileri beslemeye devam etseniz bile, büyütmeniz mümkün olmayabiliyor. Salonumuzda kullanabileceğiniz bazı bitkiler ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Büyük Salon BitkileriPinPin

Salon Sarmaşığı

Salon sarmaşığı, en sık kullanılan bitki türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Hemen hemen bütün salonlarda yer almaya devam eden bu bitki, çok yoğun bir bakım istemediği için; çok basit bir şekilde besleyebileceğiniz bitkiler arasında gene almaktadır. Ancak ara ara yapraklarını temizlemeniz ve sulama sürelerine dikkat etmeniz de çok önemli bir husus olacaktır. Eğer bu bitkiye iyi bakarsanız, uzun yıllar beslemeniz mümkün olacaktır.

Büyük Salon BitkileriPinPin

Fil Kulağı

Fil kulağı da salonların olmazsa olmaz bitkileri arasında yer almaktadır. İlk başlarda, gözünüze küçük gelecek olan bu bitki; büyümeye başladığı andan itibaren, çok dikkat çekici bir görünüm elde edecektir. Bu durum ise; salonunuzun daha modern bir hal almasına yardım edecektir.

Büyük Salon BitkileriPinPin

Paşa Kılıcı

Paşa kılıcı bitkisi de salonlarda en sık tercih edilen türlerden bir tanesidir. Özellikle de bu bitkinin farklı bir görünüme sahip olması; ev sahiplerinin bir hayli dikkatini çekmeye devam etmektedir. Bu bitki, diğerleri kadar hızlı bir şekilde büyümüyor olsa da; bakımı çok kolaydır. Bu sayede beslerken herhangi bir sorun yaşamanız da söz konusu olmayacaktır.

Büyük Salon BitkileriPin

Benjamin

Benjamin de salonlarda en sık tercih edilen bitki türlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu bitkiyi aldıysanız; sulama sürelerine dikkat etmenizde ve yapraklarını sık sık temizlemenizde fayda vardır. Bunun sebebi ise; söz konusu bitkinin sahibinden ilgi istiyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Büyük Salon BitkileriPin

Salon Bitkileri Nereden Satın Alınır?

Salon bitkileri nereden satın alınır? Diye merak ediyorsanız; çeşitli internet sitelerinden ve botanik mağazalarından ürünleri rahatlıkla satın alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Üstelik salon bitkilerinin fiyat aralıklara daha çok uygundur. Bu sayede yüksek fiyatlar ödemeden, çok güzel bir tasarım oluşturabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Galeri

Büyük Salon BitkileriPinPin Büyük Salon BitkileriPinPin Büyük Salon BitkileriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın