Çiçekli Beş Şiş Patik Modelleri

Çiçekli beş şiş patik modelleri nasıl yapılır? Yeni çocuk sahibi olan anne-babalar için önemli olan birçok şey vardır. Bebek giysileri de bunların arasındadır. Özellikle birbirinden güzel patikler, onların ayaklarını daha iyi korunmasına yardımcı olur.

Çiçekli Beş Şiş Patik yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler:

-5 adet şiş

  • Örgü ipliği (renk seçimi size kalmış)
  • Örgü iğnesi
SıraYapılışı
1İlk olarak, 5 adet şişi örgü ipliği ile bağlamak için kullanabilirsiniz.
2Daha sonra, örgü iğnesi ile her şiş üzerine örgü yapmaya başlayabilirsiniz.
3örgülerinizi istediğiniz şekil ve desenlerde yapabilirsiniz. Örneğin, çiçek desenleri kullanabilirsiniz.
4Patik tamamlandıktan sonra, ucunu bağlayarak bitirebilirsiniz.

Not: Örgü ipliği seçiminiz ve örgü deseniniz size kalmış. Size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Çiçekli Beş Şiş Patik ModelleriPin

Günümüzde bu kapsamda satın alabileceğiniz pek çok model vardır. Ancak elde yapılanlar daha güzel ve güvenilir gelir. Bununla sınırlı olmadan, bebek için tebrike giderken el işi götürmeyi düşünenler de bulunur.

Eğer bu kapsamda neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, tercih listeniz oldukça geniştir. Bunlar zor gibi görülse de aslında oldukça pratiktir. Sadece neler yapmanız gerektiği bilinmelidir. 5 şişli patik örnekleri, bebeklerinizi şık bir şekilde korumanıza yardımcı olur. 

Nakışlı Beş Şiş Patik Modelleri

Çiçekli Beş Şiş Patik ModelleriPin

Nakışlı beş şiş patik modelleri oldukça geniştir. Ancak bunların arasından hangilerinin tercih edilebileceği büyük bir sor işareti meydana getirir. Bunlardan biri ajurlu dolamalı modeldir. Burada iki renk tercih edilmekte olup istedikleriniz tercih edilebilir.

Ajurlu veren desenler arasına çiçekler yerleştirilmekte, böylece muhteşem bir yapı oluşturulmaktadır. İplikler ile 3 numara şiş kullanılır. Bunu yapmak için öncelikle 12 ilmek ile patik uç burun kısmından, başlanır.

Patik burun bitimin gelindiğinde ise Jakar örgü desen yapılır. Ardından da ajurlar ve çiçeklere geçilmektedir. Yanları çiçekler ile bezenmektedir. Eğer 39, 40 ya da 41 numara olacaksa, ön burun kısımları, yan tarafları uzatılabilir.

5 Şiş Patik Modelleri 2023

5 şiş patik modelleri oldukça geniştir. Bu kapsamda tercih edebileceğiniz çok fazla seçenek yer almaktadır. Minik kırmızı kalplerden oluşmakta olup oldukça canlı bir yapısı yer almaktadır. Burnunda kalp desenleri yer almakta olup iki farklı renkle çalışılmaktadır. 37, 38 ve 39 ayak ölçülerine uygun bir şekilde yapılabilir.

Bunun dışında ajurlu ve rokoko iğne işlemeli modeller de kullanılabilir. Oldukça zarif olan bu model, oldukça beğeni toplayan bir yapısı vardır. 38 ve 39 olarak yapılabilmekte olup farklı renklerde yapılabilir.

Eğer renk sayısını arttırmak istiyorsanız, farklı modelleri de uygulayabilirsiniz. Çiçekli Beş Şiş Patik Modelleri 10 ilmekle başlayabileceğiniz modeller, oldukça şık ve güzel bir kullanım imkanı sunabilir.  5 şiş patik modelleri arasında Jakar desenler de kullanılabilir. İki renkten meydana gelmektedir. Bunların yanı sıra farklı seçenekler de yer almaktadır.

Beş Şişle İki Renkli Patik Örnekleri

Çiçekli Beş Şiş Patik ModelleriPin

Beş şişle iki renkli patik örnekleri oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesini 2,5 – 3mm 5 şiş ve tığ ile başlayabilirsiniz.

Buna başlarken, patik burnu örülür. Şiş başı ilmek sayısı 15 olarak kabul edilir. İki sıradan meydana gelmekte olup birinci sırasında iki kere şiş dolanır ve ilmek örülür. İki dolama yapıldıktan sonra boşa çıkartılır. 6 tane ilmek şişe alındıktan sonra 3-3 olacak biçimde içinden geçirilir.

Böylece 6 ilmek örülür ve model kendini tekrarlar şekilde devam edilir. Sıra tamamlandıktan sonra düz olarak 5 sıra örülür ve model kurulur. 4 model yaptıktan sonra bilek kısmı ayrıldıktan sonra, topuk kısmına kadar örme gerçekleştirilir.

Son olarak da topuk kısmına 10 ilmek ortadan 2 taraflı kesilir. Son haraşo bölümü de örüldükten sonra 5 şiş patik modeli tamamlanır.

Diva Patik Modelleri 5 Şiş

Pin

Diva patik modelleri 5 şiş ile kolay bir şekilde yapılabilir. Örgü ile aranız iyi olmasa bile zorlanmadan yapabileceğiniz seçeneklere sahiptir. Patiğin ön kısmında ince boncuklar kullanarak renklendirebilir, böylece daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Farklı ayak boyutlarına göre, pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

60 ilmek atarak başlayabilir, ardından ölçüye göre 4 ilmek arttırıp eksiltebilirsiniz. Bunun yanı sıra 5 şiş görünümlü modellere de göz atabilirsiniz. 3 renk kullanarak elde edebileceğiniz modeller sayesinde, aradığınız sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

3 numaralı şiş ile örmeye başlayabileceğiniz diva patik modelleri 5 şiş, farklı ayak boyutlarına göre rahat bir şekilde yapılabilir. 

5 Şişli Patik Örnekleri

Pin

5 şişli patik örnekleri oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Eğer bu kapsamda tercih edebileceğiniz farklı seçenekler de yer almaktadır. Bunlardan bir tanesi de iki şiş boncuklu kalpli modellerdir.

Bu üç numara şiş kullanılarak pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Kalp desenini yapabilmek için minik inci bocuklar kullanabilir, böylece etkili bir sonuç alabilirsiniz. Farklı ayak boyutlarına göre oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

25 ilmek alınarak başlanan bu modeller, farklı renklerde yapılabilir. 5 şişli patik örnekleri arasında inceleme yaparak, aralarından size en uygun olanlarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında çeyizlik çiçekli patikleri de düşünebilirsiniz.

Bunlar 3 milimlik şiş kullanılarak kolay bir şekilde örülebilir. 100 ilmek alınarak başlanmakta, böylece ölçülere göre yapılmaktadır. 100 ilmekle başlansa da 2 ilmek arttırıp azaltılarak gerçekleştirilebilir. Patik modeli tamamlandıktan sonra süslemeler de ön kısmında istendiği ölçüde uygulanabilir.

Çeyizlik Beş Şiş Patik Modelleri

Pin

Çeyizlik beş şiş patik modelleri oldukça zengindir. Bunlar sadece bebekler için değil, bunun yanı sıra yetişkinler için de uygun bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu modellerin dışında da farklı seçeneklere de bakabilirsiniz.

Pin
Pin
Pin
Çiçekli beş şiş patik modelleri
Pin

Ucuza Harikalar Yaratacağınız Örgü Masa Örtüsü Modelleri

5/5 - (2 votes)

Yorum yapın

2