Dar Uzun Salon Nasıl Dekore Edilir?

Dar uzun salon nasıl dekore edilir sorusu, günümüzde yaygın bir şekilde araştırılmakta ve küçük salonların nasıl değerlendirilmesi gerektiği merak edilmektedir. Küçük ve koridor benzeri bir yapıya sahip olan salonlar, olabildiğince sade bir şekilde dekore edildiği zaman modern görünüm elde edilebilmektedir. Aynı zamanda bu şekilde dekore edilerek daha fazla alanın kullanım imkanı sunması da sağlanacaktır. Dar uzun salon nasıl dekore edilir

Dar uzun salon nasıl dekore edilirPinPin

Uzun salonlar, nispeten daha küçük mobilyalar kullanılarak dekore edildiği zaman sahip olduğu görüntüden uzaklaşarak daha geniş bir salon imajı vermektedir. Bu sayede ideal bir görünüm oluşacak ve aynı zamanda kullanışlı alanlar ortaya çıkacaktır. bunun için tercih edeceğiniz mobilya türleri de oldukça önemlidir.

Dar uzun salon nasıl dekore edilirPinPin

Dar Uzun Salonlar İçin Mobilya Modelleri

Küçük salonlarda kullanılacak mobilyalar, hem işlevsel olmalı hem de kaba bir görüntüden uzak olmalıdır. Avangart gibi mobilya tarzları bu tür salonlar için uygun olmamakla birlikte yaşam alanını kısıtlamaya sebep olmaktadır. Bu nedenle daha sade modeller tercih edilmeli ve açık renklere yönelmelidir.

Dar uzun salon nasıl dekore edilirPinPin

Söz konusu dar ve uzun salonlar olduğunda pek çok kişinin dar uzun salon mobilyaları başlığını arattığı ve uygun seçenekleri incelediği görülmektedir. Ancak mobilyalara ek olarak; halı, perde, TV ünitesi, sehpa, masa ve sandalye gibi yan ürünleri de seçerken dikkat etmek gerekir. Örnek vermek gerekirse bu salonlarda büyük ve kaba halılar kullanmak yerine ince kilimlerin tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Dar uzun salon nasıl dekore edilirPin

Dikdörtgen Salon Nasıl Yerleştirilir?

Dikdörtgen dar salonlu evlere sahip olan bireyler, dikdörtgen salon nasıl yerleştirilir sorusuna yanıt aramaktadır. Dikdörtgen salonlarda L tipi koltuk tercih edilebilir ve bu sayede salonun ikiye ayrışması sağlanabilir. Bu sayede yemek masası için yer açılabilir ve kullanılabilecek alanlar arttırılabilir. Dikdörtgen salonlarda salonun en küçük duvarı TV ünitesi için ayrılabilir. Geniş olan duvarlar TV ünitesi için ayrıldığı takdirde kullanım alanının azalması oldukça yüksek bir ihtimaldir. Bu nedenle dikdörtgen dar salonlara mobilya yerleştirirken mutlaka dikkatli olmak gerekecektir. Açık renkli ürünler kullanılması ve az ürün yerleştirilmesi durumunda bu salonları ideal hale getirmek mümkün olacaktır.

Galeri

Dar uzun salon nasıl dekore edilirPinPin Dar uzun salon nasıl dekore edilirPinPin Dar uzun salon nasıl dekore edilirPinPin

Oylayın post

Yorum yapın