Halı Ve Mobilya Uyumu

Halı Ve Mobilya Uyumu
Halı ve mobilya uyumu, yaşam alanlarında unsurları; atmosfer açısından oldukça önemlidir. Özellikle halı ve mobilya uyumunda önemli iki unsur ön plana çıkar nokta birincisi ürünlerini tasarım noktasında birbiriyle uyumlu olması...

Halı ve mobilya uyumu, yaşam alanlarında unsurları; atmosfer açısından oldukça önemlidir. Özellikle halı ve mobilya uyumunda önemli iki unsur ön plana çıkar nokta birincisi ürünlerini tasarım noktasında birbiriyle uyumlu olması İkincisi de renk ahengidir. Bu noktada Öncelikle nasıl bir tarza sahip olunduğu ve hangi mobilyaların tercih edilmesi istendi belirlenmelidir. Örnek olarak minimalist tasarımlar daha çok işlevselliğe önem veren ve rahat taşınabilir hafif ürünlerden oluşurken; Country olarak da isimlendirilen kırsal ve yerleşik tarz mobilyalar daha etnik desenlere sahip ve geniş ürünler olarak dikkat çekmektedir. Halı ve mobilya uyumu

Halı ve mobilya uyumu

Dolayısıyla öncelikle bu tarzı belirlemekte ve mobilya ile halının tasarımını Bu çerçevede seçmekte fayda vardır. Elbette aynı zamanda renk uyumlu da evin ya da diğer tüm yaşam alanlarının atmosferinde belirleyici unsurlar da birisi olmaktadır. Halı ve mobilya içeriklerini aynı rengin farklı tonlarını da seçmek Ortamı daha sakin bir hale getirebilir. Bu noktada hakim olunması istenen ortam Rengi de önemlidir. Aynı zamanda Mobilya ya da halı gibi unsurlardan birisi tarz ve renk olarak ön plana çıkarılıp diğerleri daha sade tercih edilebilir.

Halı ve mobilya uyumu

Dekorasyonda Renk Uyumu

Dekorasyonda renk uyumu birbirine yakın torunlarla yapılabileceği gibi zıt renklerin kontrast ailede gerçekleştirilebilir. Örnek olarak salonda hakim renginin yeşil olması isteniyorsa koltuk ve halı da yeşilin tonları rahatlıkla tercih edilebilir.

Halı ve mobilya uyumu

Elbette tek bir renk kullanımı göz yorucu olacağı için yeşille birlikte kullanılmak istenen sarı, krem yada beyaz gibi renkler destekleyici olarak kullanılabilir. Bunun yanı sıra; yeşil ile zıt Bir uyum meydana getirmek istenirse, Tasarımda ve dekoratif objeler de turuncu ile tamamlanarak her iki renk ön plana çıkarılabilir. Duvar rengi ve mobilya uyumu da en az Diyar unsurlar kadar önemli bir yer tutar. Mekanlarda özellikle açık renk kullanımının Ortamı daha ferah ve geniş gösterdiği bilinmektedir. Koyu renklerde tercih edilebilir Ancak bunlar daha kısıtlı alanlarda kullanılırsa yaşam alanlarını daraltmaz. Enerjik mekanlar için sıcak tonlar tercih edilebileceği gibi daha sakin bir yaşam alanı oluşturmak isteyenler de nötr ve soğuk sonları evlerinde kullanabilir.

Galeri

Halı ve mobilya uyumu Halı ve mobilya uyumu Halı ve mobilya uyumu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.