Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur?

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur?
Hangi renkleri karıştırırsak kahverengi olur? renkler aslında hayatımızın en temel parçalarından biridir. Fakat renklerinde kendi içinde bazı ayrımları mevcuttur. Örneğin ana renklerle ara renklerin arasındaki farklar en bilinen...

Hangi renkleri karıştırırsak kahverengi olur? renkler aslında hayatımızın en temel parçalarından biridir. Fakat renklerinde kendi içinde bazı ayrımları mevcuttur. Örneğin ana renklerle ara renklerin arasındaki farklar en bilinen farklardan biridir.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur

Eğer ana renkleri yani kırmızıyı, mavi ve sarıyı başka bir renk ve karıştırırsanız yeni bir renk elde edersiniz ve daha çok kahverengi tonlarını oluşturabilmeniz için bu üç rengi bir başka renkle karıştırınız yeterli olacaktır. Boya kullanıyorsanız ve düzgün bir renge ulaşmak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken bir palet bıçağı kullanmaktır. Çünkü ana renkleri kullanarak da kahverengi elde etmek mümkündür.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur

Kahverengi Tonu Hangi İki Renkten Oluşur?

Kahverengi rengini oluşturmak için birçok yöntem vardır. Bunlardan birincisi turuncu ve maviyi karıştırmaktır. Eğer ki turuncu ve maviyi karıştırırsanız kahverengi rengini ulaşacaksınız.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur

Turuncu yaratmak için ayrıca sarı ve kırmızıyı karıştırmak yeterli olacaktır. Çok az miktarda sarı ile başlayıp sonrasında kırmızı eklerseniz zaten turuncu elde etmiş olacaksınız. İki renk karışımı için ise mavi ile turuncuyu karıştırmalısınız. Mavi renge turuncu rengini eklerseniz mavi yavaş yavaş açılmaya başlayacaktır. Burada sarı eklemeniz rengi daha açık bir tona götürecektir. Fakat mavi turuncu eklerseniz yine daha fazla bir kahverengi rengi elde etmeniz kolaylaşıyor.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur

Ayrıca bunlar dışında bir rengi daha fazla koyulaştırmak istiyorsanız mavi eklemeniz yeterli olacaktır. Çok koyu gözükür ise de turuncu eklemeniz yine yeterli olacaktır. Ayrıca bir başka yöntem de yeşil ile kırmızıyı karıştırarak kahverengi elde etmektir. Yeşil elde etmek için ise sarı ve maviyi karıştırmanız yeterli olacaktır. Bu iki rengi karıştırmanız sonucunda yeşil ve kırmızı eklemeniz durumunda yine kahverengi rengini elde etmiş olacaksınız.

Hangi Renkleri Karıştırırsak Kahverengi Olur

Ayrıca bunun dışında mavi ve yeşili birbirine karıştırdığımızda farklı bir renk elde edersiniz. Buna birazcık siyah eklemeniz ve ardından kırmızı eklemeniz durumunda yine kahverengi yakalamış olursunuz. Eğer çok koyu gelirse sarıyı ekleyebilirsiniz. Bu sayede sarıyı ekleyerek kahverengi tonuna yine bu şekilde ulaşabilirsiniz. Kahverengiye ulaşmak çok kolay bir renktir. Ayrıca üç ana rengi birlikte karıştırırsanız yine kahverengiye ulaşmış olursunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.