Dikdörtgen Banyo Dekorasyonu

Dikdörtgen banyo dekorasyonu diğer banyo şekillerine göre daha kolay dekore edilebilir. Ancak bu banyo şeklinde banyonun genişliğinin önemli olduğunu söylemek mümkün. Eğer geniş ve dikdörtgen bir banyonuz varsa onu dizayn etmeniz daha basit olur.

Dikdörtgen Banyo DekorasyonuPinPin

Diğer üçgen, oval ve yuvarlak banyo şekillerini dizayn etmek buna göre daha zordur. Banyonuzun daha geniş görünmesine imkan vermek için bu alanı iyi değerlendirmelisiniz. Banyonuzun geniş ve güzel görünmesi sizin orada hoş vakit geçirmenize olanak sağlar. Ancak banyonuz dar ve hoş dizayn edilmemişse orada vakit geçirmek istemezsiniz. Dekorasyonu doğru yapılmamış bir banyoda vakit geçirmen sizi mutlu etmez ve orada sıkılırsınız. Bu yüzden evin en önemli alanlarından bir tanesi banyodur.

Dikdörtgen Banyo DekorasyonuPinPin

Dikdörtgen Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Dikdörtgen bir banyonuz varsa bu sizin için bir fırsattır çünkü dizaynı daha zahmetsizdir. Banyonuzun daha farklı görünmesini istiyorsanız bir uzmandan da yardım almanız iyi olur. Bir iç mimar ya da banyo mobilyaları satan bir mağaza yetkilisinden destek alabilirsiniz. Dikdörtgen banyo dekorasyonu nasıl olmalı dendiğinde akla farklı seçenekler gelir.

Dikdörtgen Banyo DekorasyonuPin

Öncelikle banyonuzun genişliğini iyi belirlemeniz ve ona uygun mobilyalar seçmelisiniz. Banyonuzdaki renk seçenekleri de diğer odalara göre daha kısıtlıdır. Çünkü banyoda daha canlı ve koyu renkler yerine sade ve göz alıcı olmayan renkler seçilmesi doğrudur. Özellikle ortak kullanım alanlarından olan banyonun kullanıma elverişli olmasına son derece dikkat etmelisiniz.

Dikdörtgen Banyo DekorasyonuPin

Dikdörtgen Banyo Dekorasyonu İçin İpuçları

Dikdörtgen banyo dekorasyonu için ipuçları oldukça özen gerektiren konulardan biridir. Banyonuzun dekorasyonu diğer şekillerde olduğu gibi değildir. Burada eşya şekli seçiminde ve boyutunda daha özgür olduğunuzu söyleyebiliriz. Ancak renk konusuna gelirsek bu banyonuzda da farklı renklerden uzak durmalısınız. Daha sade ve şık gözükecek renkler tercih etmeniz doğru olur. Eğer koyu bir renk düşünüyorsanız da bunun siyah olması daha şık gözükmesine olanak verir. Aksi halde banyonuz hem karanlık gözükür hem de şıklıktan uzaklaşır. Bu yüzden banyonuzun renk seçiminde standartlardan uzaklaşmamanız işinizi basitleştirir. Mor ve pembe gibi renkler banyonuzda riskli renklerdir.

Galeri

Dikdörtgen Banyo DekorasyonuPinPin Dikdörtgen Banyo DekorasyonuPinPin

Oylayın post

Yorum yapın