Döner Dükkanı Dizayn

Döner dükkanı dizayn araştırması yapan ve döner satışı üzerine hizmet verecekleri işyerinin ideal bir görünüme sahip olmasını isteyen bireyler yiyecek üzerine verilecek olan hizmetlerde iç mekan tasarımının oldukça önemli olduğunu bilmelidir. Zira lokantalar ilk olarak iç mekanlarıyla dikkat çekmekte ve bu sayede müşteriler hangi lokantayı tercih edeceklerine karar vermektedir. Döner dükkanı dizayn Döner dükkanı tasarımı yaparken ışıklandırmalar, kullanılacak hizmetler, duvarlar, oturma alanları, yemek yapım alanı gibi pek çok ufak detaya önem vermek gerekmektedir. Örneğin müşterilerin rahat edeceği oturma grupları tercih edilmeli ve bilinçaltına göre iştah açıcı özelliği bulunan renkler kullanılmalıdır. Yapılan araştırmalara göre insana eti çağrıştırdığı için kırmızı en iştah açıcı renktir.

Döner dükkanı dizaynPinPin

Döner Dükkanı Tasarımı Nasıl Olmalı?

Döner dükkanı için iç mekan tasarımı yapılırken birden fazla unsura dikkat edilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Zira daha ince de belirttiğimiz gibi müşterilerin dikkatini yemeklerin lezzetinden önce tasarım çekmektedir. En güzel döner dükkanları incelendiği zaman, neredeyse tamamının ideal bir iç tasarıma sahip olduğu görülmektedir. Bu tasarımda dikkat edilenler ise şunlardır:

Döner dükkanı dizaynPinPin

  • İç mekan tasarımında yemeklerin hazırlandığı mutfağın açık olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü müşteriler yiyecekleri yemeklerin nasıl yapıldığını görmek isteyecektir.
  • Renk olarak ağırlıklı kırmızı kullanılmalı ve kırmızıya uyumlu olan renklerle dekorasyon desteklenmelidir.
  • Mobilya ve dekorasyon ürünleri çoğunlukla kırmızı olacağı için duvarlar krem veya beyaz gibi sade renklerde olması önerilmektedir.
  • Her duvar yerine tek bir duvarda dekoratif duvar kağıdı kullanılarak ortamın ilgi çekiciliği arttırabilir.
  • Firma logosu birden fazla yerde kullanılmalı ancak göz yorucu şekilde olmamalıdır.
  • Kasa tasarımı yapılırken direkt olarak mutfağın yanında olmamasına dikkat edilmelidir. Zira yemeklerin ve parasal işlerin aynı yerde yapılması hijyenik olmayan bir görünüme neden olacaktır.

Döner dükkanı dizaynPin

Bu gibi detaylara dikkat ederek yapılacak tasarımlar, dükkanın kullanım alanının çok daha verimli olmasına yardımcı olacak ve müşterilerinizin dikkatini çekecektir. Tüm bu yaşarım tavsiyelerine ek olarak dönerci dükkan görselleri incelemesi yapabilir ve fikir edinebilirsiniz. Bu sayede yapacağınız tasarımların kendinize daha uygun olmasını sağlayabilir ve işyerinin ilgi çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

Galeri

Döner dükkanı dizaynPinPin Döner dükkanı dizaynPinPin

Oylayın post

Yorum yapın