En Çok Tutulan Koltuk Rengi

En çok tutulan koltuk rengi her ne kadar trendlere göre değişse de krem ve beyaz rengi koltuk renkleri her sene en çok tercih edilenler arasına girer. Şıklığı ön plana çıkarmak isteyenlerin bu renklerden vazgeçmediği görülür. Mobilya tasarımcıları da her sene mutlaka krem ve beyaz renklerine yer verir hatta bunun yanında kiremit rengini de ara tonlar olarak kullanırlar. Klasik renkler olarak da ifade edilen bu koltuk renkleri yıllardır en çok tutulan ve vazgeçilemeyen tercihler arasında yer alır.

En Çok Tutulan Koltuk RengiPin

  • Kiremit tonları en çok tercih edilen koltuk rengi arasında yer almaktadır. Özellikle krem rengiyle muhteşem bir uyum yakalayan kiremit tonları, aralarda yeşil gibi renklerle farklı bir kombinasyon oluşturmaktadır. Şıklığı ön plana çıkarmak için cıvıl cıvıl renklerle birleştirilen kiremit rengi, mobilyaların daha ön plana çıkmasını sağlar.
  • Krem rengi alabileceğiniz bir koltuğu mor halı ve minderlerle birleştirerek harika bir uyum elde edebilirsiniz.
  • Koltuklarınızın rengini daha açık tonlarda seçmeye çalışın ki odanız olduğundan geniş gözüksün. Açık renkli koltuklar ve açık renkli halı odayı hem daha ferah hem de daha temiz gösterir. Modası geçmeyen renklerden olan gri, kum rengi, krem rengi ve beyaz gibi alternatifleri değerlendirmenizi öneririz.
  • Tüm dönemlerde kullanılacak koltuk rengi şüphesiz ki krem rengidir çünkü hem her şeyle uyum sağlar hem de oldukça şıktır. Evinizi daha ferah ve temiz gösteren krem rengi, hiç tereddüt etmeden seçebileceğiniz renkler arasındadır.
  • Son dönemlerde en çok koyu yeşil ve petrol mavisi renkleri ön plana çıkmıştır. Bu tonlardaki koltuklar hem odanızı renkli gösterir hem de farklı bir kombinasyon oluşturarak sıradanlıktan kurtulmanızı sağlar.

En Çok Tutulan Koltuk RengiPin

Farklı Desenleri Düz Renklerle Birleştirin

Farklı desenli minderleri düz örtülü bir koltukla birleştirdiğinizde ortaya harika bir kombinasyon çıkabilir. Bu yüzden koltuk rengi seçmeden önce mutlaka onu tamamlayacağınız desenli yastık, halı ve örtüleri düşünün. Ayrıca koltukları aldığınızda bunun büyüklüğüne ve rahatlığına da dikkat edin. Aksi halde yalnızca görselliği için aldığınız koltuklarda rahat etmeniz zorlaşır ve uzun süre kullanma ihtimaliniz azalır.

Galeri

En Çok Tutulan Koltuk RengiPin En Çok Tutulan Koltuk RengiPin En Çok Tutulan Koltuk RengiPin

4.5/5 - (2 votes)

Yorum yapın