En İyi Bahçe Takımı Modelleri ve Markaları

En iyi bahçe takımı modelleri bakmanın tam zamanı çünkü yaz geldi! Doğa capcanlı; kışın bunaltıcı havasından kaçmak için bahçelerimiz ya da teraslarımız en iyi seçenek. Ancak hatırlatmak gerekir ki en iyi bahçe takımı modelleri ya da bunları üreten markalar sadece bahçeler için üretiyor. Pek çok balkon, gerçekten de minik bir sera ya da bahçe gibi bakılıyor. Bu bakımdan buradaki yazı, sadece bahçesi ya da terası olanlar için değil, balkonunda bahçesi olanlar için de geçerli.

En İyi Bahçe Takımı Hangi Malzemeden Yapılır?

En iyi bahçe takımı ne demek, hangi malzeme en iyi malzeme önce onu anlatmakta fayda var. Bu mobilyalar, hava şartlarına dayanıklı olmalıdır. Dayanıklılık ise ancak doğru malzeme ile sağlanır. İyi ve uzun ömürlü bir bahçe mobilyası:

  • Bambu ya da rattan gibi doğal olarak suda yetişen ve suya dayanıklı malzemeden yapılabilir
  • Doğal malzeme istenmezse paslanmaz krom/çelik tercih edilebilir. Ancak bu malzeme dayanıklı olsa da tamiratı zordur. Bambu, daha hafif, kolay tamir edilebilen bir malzemedir.
  • Plastik, genelde en ucuz bahçe mobilyası kategorisinde tercih edilen bir malzemedir. Bunun en önemli nedeni malzemenin çok hafif olmasıdır. Hafiflik, ilk başta mantıklı olsa da şiddetli rüzgarda uçması ya da 100 kilo bir insanın rahat edememesine neden olur.
  • Ahşap, iyi bir vernik ile kullanılmalıdır. Ahşap, iyi bakılırsa suya dayanıklı bir malzeme haline gelir. Üstelik bambudan sonra da en sağlıklı hammaddedir.

En İyi Bahçe Takımı Markaları Nelerdir?

Bahçe takımları, özellikle ülkemizde ya çok KOBI ya da butik markalara bırakılmıştır. Mobilya sektöründe olduğu gibi dünyaca ünlü bahçe mobilya üreticilerimiz yoktur ya da bu alana büyük markalar katkı sağlamamaktadır. Bu durum, çok daha minimal ve çeşitli bahçe takımlarının çıkmasına olanak sağlasa da bazen butik markalarda muhatap bulamama sorunu olmaktadır.

Satış sonrası destek konusu da pazaryerleri ile çözülmüştür. Koçtaş, Vivense gibi mobilya pazaryerleri ürünün arkasındadır. En çok tercih edilen bahçe takımı markaları şu şekildedir:

En İyi Bahçe Takımı Modelleri ve Fiyatları

Bu başlığı yukarıda saydığımız markalar ile açıklayalım.

  1. Vivense: En ucuz bahçe takımı modeli 1.600 TL, en pahalı bahçe takımı modeli ise 67.840 TL.

"<yoastmarkPin

2. Evdemo: Evdemo hem Koçtaş hem de Trendyol’da satılan, butik bir markadır. Genelde krom ya da paslanmaz çelik ile çam malzemesini tercih etmektedir. Evladiyelik olmasa da dikkatli kullanıldığında uzun süre gidecek bahçe takımı modelleri bulunmaktadır. En ucuz bahçe mobilya takımı iki kişiliktir ve 1.650 TL’dir. En yüksek fiyat ise bu modelin 2+1+1 ve masalı versiyonudur.

Evdemo En İyi Bahçe Mobilya TakımıPin
Evdemo En İyi Bahçe Mobilya Takımı
Evdemo En Ucuz Bahçe Mobilya TakımıPin
Evdemo En Ucuz Bahçe Mobilya Takımı

 

3. Woodest: Bu butik marka, ağaç – ahşap malzemelerinden bahçe mobilyası tasarlamaktadır. Dolayısıyla fiyatlar üsteki iki markanın bir tık üstüdür. En ucuz bahçe mobilyası takımı 1.935 TL; en pahalı bahçe mobilyası takımı ise 9.900 TL’dir.

 

Oylayın post

Yorum yapın