En İyi Mobilya Boyası Nedir?

En iyi mobilya boyası aslında doğal renge en yakın, uzun ömürlü, zararlı kimyasal içermeyen boyalardır. Özellikle geri dönüşüm boyalarında yukarıda sayılan özellikler daha büyük önem taşımaktadır. Buna ek olarak en iyi geri dönüşüm mobilya boyası için aranılan temel özellik kolay uygulanması, likit halde olması ve kokusuzu olmasıdır.

En iyi mobilya boyasıPin
Sayfa Kaynağı: eskisindeniyi.com

Piyasada oldukça fazla mobilya boyası bulunmaktadır. Ancak nicelik her zaman niteliği de beraber getirmiyor maalesef. Bu yüzden piyasada ne kadar çok geri dönüşüm ya da mobilya boyası varsa en uygun fiyatlısı en iyidir diye bir durum yok. Belirli, birkaç marka dışında iyi mobilya boya markası bulunmamakta. Ama markalara geçmeden önce mobilya boyalarının çeşitlerini bilmek de fayda var.

Kullanım alanlarına göre değişen boyaların yanı sıra, uygulanacak yüzeye göre de sınıflandırılmaktadır. Bunu dikkate almadan en iyi mobilya boyası alsanız bile sonuç hüsran olacaktır. Örneğin cam boyama için çok uygun olan boya, ahşap için uygun değildir. Markanın kaliteli olması da sonucu değiştirmez.

Su Bazlı Boya Çeşitleri ve En İyi Su Bazlı Boya Markaları

Ahşap, hasır, taş, MDF, mobilya için kullanıma uygundur. İçeriğinde lateks ve akrilik vardır. Bu yüzden orta kapatıcı boyalardır ve fırça izlerini belli etmeleri ile ünlüdür. Eğer pürüzsüz bir boyama ya da yüzeyin tamamen aksinde bir renk ile boyanacaksa mutlaka astar ister.

Lateks boyalar bilinenin aksine sadece parlak renklere sahip değildir. Dolayısıyla yarı mat, mat, saten gibi çok çeşitli boya çeşitleri vardır. Genelde küçük kutularda satılır, toplu satan yerlerde litre ile alma imkanı da vardır.

Filli Boya – Su Bazlı Dış Cephe Boyası

Ürünün tam adı, “WoodMaXX® Color Proof® Primer Su Bazlı Dış Cephe Ahşap Boyası Astarı” şeklindedir. Filli Boya, diğer ürünlerin aksine ekonomik ürünler çıkarmaktadır. Bu boyalar su ile inceltilip kullanılır. Bu nedenle çok bereketlidir.

capawoodcolor-proof-su-bazli-dis-cephe-ahsap-boyasi_dedf87_01.10.2019_362479aPin

 

Pin

 

Yukarıda verilen sadece kahverengi renk skalasıdır. Filli Boya’nın binlerce mobilya rengi bulunmaktadır. Bunları da resmi internet sitelerinde yayınlarlar.

DYO – HİDROLUX Dekoratif Mobilya Boyası

Ahşap, metal, mineral yüzeylerde kullanımına uygun olan DYO dekoratif mobilya boyası ekonomiktir. Çünkü dolum esaslı satış sistemine sahiptir. 0,75 LT / 2,5 LT / 7,5 LT / 15 LT dolum seçenekleri vardır.

En iyi mobilya boyasıPin

En iyi mobilya boyasıPin

 

 

 

 

 

 

 

DYO resmi internet sitesinde doğrudan satış yapan bir firmadır. Üstelik renk pınarı seçeneği ile istediğiniz renkleri istediğiniz miktarda ulaşabilirsiniz.

Yağ Bazlı Boya Çeşitleri ve En İyi Su Bazlı Boya Markaları

En dayanıklı mobilya boyası çeşididir. Uygulaması su bazlılara göre daha zordur, yoğun ve çabuk kuruyan bir yapıya sahiptirler. Dolayısıyla neredeyse her yüzeye uygulanabilir. Ancak bu boyayı kullanırken şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Mümkünse açık havada boyama yapın
  • Kapalı mekanda bile olsa iyi havalandırma yaptığınızdan emin olun.
  • Uygulama yaparken eli, gözü ve burnu koruyun.
  • Yağ bazlı boyayı solumayın
  • Göz ve cilt ile temas ederse hemen bol su ile yıkayın

Polisan, DYO, Filli boya markaları, yağ bazlı boyaların bu özellikleri nedeniyle bunu üretmemektedir.

Oylayın post

Yorum yapın