En İyi Mobilya Nereden Alınır?

En iyi mobilya nereden alınır sorusunu cevaplamak müşterim yorumlarına, satış sonrası destek işlemlerine en önemlisi de performans/fiyat karşılaştırmasına bağlı. Şişirilmiş fiyatlarla alınan mobilyalar ya da sadece göze hoş geldi diye tonlarca para verilen mobilyalar birkaç yıl içinde kullanılmaz hale gelebiliyor. Ya da bu durumun tam tersi de oluyor. Ederinde alınan bir mobilya 10 – 15 yıl sizinle kalabiliyor. Peki bunu nasıl anlarız? En iyi mobilya nerede bulunur? Mobilyanın iyisi nasıl anlaşılır?

Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar olduğu gibi kesinlikle bakılması gereken noktalar da var. Örneği ürün malzemesi, hizmet, kurulum ve garanti hangi marka olursa olsun bakma zorunda olduğumuz noktalar. Ama yanı zamanda iskeletin yapıldığı ağaç, mobilya boyasının kalitesi gibi püf noktalarına da göz atmak da fayda var.

Mobilya Malzemesi Kalitesi Nedir?: Ahşap ya da ahşap kaplamalı ürünler uzun ömürlüdür. Kaplama, içi suntalam olan malzemenin tüm alanlarının ağaç olan bir malzeme ile kaplanması anlamına gelir. Ahşap ise tamamen ağaç anlamına gelir. Bu ürünlerin üzerine vernik ve boya uygulamasını yapabilirsiniz. Dolayısıyla çok daha uzun ömürlü bir mobilyaya sahip olursunuz.

Hizmet : Çok tanınmış marka da olsa onun şikayetlerine göz atmakta fayda var. Dijital dünyanın geliştiği şu zamanda bu kontrol oldukça kolay. Ancak şuna dikkat etmek de fayda var. Şikayet sayısından daha önemli bir şey varsa o da şikayetin çözüm süresi, kaç tanesinin çözüme kavuştuğudur.

Teslimat: Bazı markalar ürünlerini uygun fiyata satar. Bunun nedeni de kurulumu yapmamalıdır. Firmanın kendi sattığı ürünü kendisinin kurması sizin açınızdan çok daha iyidir. Garanti kapsamından kolayca çıkmanızı engeller.

Garanti Süresi ve Kapsamı: Mobilyaların garanti süreleri, kapsamları elektronik eşyalardan farklıdır. Hatta şunu söylemek hata olmaz: Mobilyaların garanti kapsamları çok daha geniş olmalıdır. Bu durumu en fazla deneme sürekli yataklarda görüyoruz. Aynı şartların mobilyada olduğu markalar da bulunuyor.

Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken püf noktaları mobilya malzemesi, mobilya boyası olarak iki farklı makalede işlemiştik. Ayrıntılı bilgi için onlara bakabilirsiniz.

En İyi Mobilya Nereden Alınır?

Bu başlıkta adı pek duyulmamış, unutulmuş ya da reklam yapmamış üç markayı inceledik.

Wood Vizyon – Ankara ( Web Sitesi ve Showroom)

Ankara’da üretim yapan bu firmanın en önemli özelliği tasarım mobilyalar yapması ve ağaç olarak birinci sınıf çam ağacı kullanması. Ürün kataloğunda sehpa, kitaplı, masa, konsol, beach – puf, epoksi ürünler bulunuyor. Yatak odası ve koltuk takımı üretmiyorlar.

epoksi yemek masası en iyi mobilya nereden alınırPin

 

Gür Mobilya – Bursa (Web Sitesi – Showroom)

Gür Mobilya 40 yılı aşkındır mobilya sektöründe ve hem imalatçısı hem de satıcı konumunda. Ancak dijital yetenekleri harika olan bir firma değil. Bu nedenle isimlerini duymamış olabilirsiniz. Ama Gür Mobilya, verdiğiniz paradan dolayı pişman olmayacağınız mobilya markalarından.

gür mobilya en iyi köşe takımı markasıPin gür mobilya en iyi mobilya markasıPin

İnegöl Mobilya – Bursa

İnegöl Mobilya, ustaları nedeniyle çok ünlenmiştir. Aslında bir mobilya markası değildir; Bursa İnegöl’de üretilen mobilyaların genel adıdır. Dolayısıyla İnegöl Mobilya adı ile çok fazla mobilya markası vardır. Bunlardan birkaç tanesi şu şekildedir:

Adı geçen tüm firmalar Bursa – İnegöl bölgesinden hizmet vermektedir.

 

Oylayın post

Yorum yapın