En İyi Modern Mobilya Markaları Nelerdir?

En iyi modern mobilya markaları 2023 yılında çok fazla gündeme geldi. Aslında modern koltuk takımından kasıt, estetik ve şık olan takımlardı. Ama ne önemli özellikleri çok rahat ve kullanışlı koltuk takımları ya da mobilyaların olması idi. İşlevsel, rahat, birden fazla amaç için kullanılan bu mobilyalar, modern mobilyalar olarak ortaya çıkmıştır.

Türkiye’nin en iyi mobilya markaları, maalesef her zaman modern mobilya tasarımları yapmayabilir. Bu bakımdan modern mobilya farklı markalar içinde bulundurur.

En İyi Modern Mobilya Markaları ve Fiyatları

En iyi modern mobilyaların genel özellikleri şu şekildedir:

 • Rahat ama aynı zamanda şık
 • Tasarım fakat rahatlığa engel olmayan bir şekilde
 • İşlevsel
 • Renkli ama uyumlu mobilyalar
 • Birden fazla işlev için kullanılması

Modern mobilyalara ihtiyaç duyulmasının en önemli nedeni yaşam tarzı. Genelde evlerin küçülmesi, eşlerin ikisinin de çalışma hayatında olması; evlerin de pratik olmasının en önemli nedeni. Kolay temizlenebilen, sağlam, küçük ev dekorasyonlarına uygun, kir tutmayan mobilyalar yani modern mobilyalar ve markaları bu ihtiyaçtan dolayı ortaya çıktı.

Türkiye’de üretilen en iyi modern mobilya markalarından 10 tanesini sıraladık. Bu sıralamayı yaparken en iyiden en kötüye ya da tam tersi bir sıralama amacı gütmedik:

 1. Vivense Mobilya
 2. Kargılı Mobilya
 3. Macitler Mobilya
 4. Ocasso Mobilya
 5. Masko Mobilya
 6. İnegöl Mobilya (NMobilya)
 7. Casa Mobilya
 8. Yargıcı Mobilya
 9. İkea Mobilya
 10. Tepe Home

Vivense Mobilya – Mobilyacıların Pazaryeri

Vivense, iç mimarlık hizmeti de veren mobilyacıların bir arada olduğu bir pazaryeridir. Yani aslında Vivense markalı bir mobilya yok. Marka, KOBİ haline gelmiş mobilyacılarından ürün alıyor ve bunu satışa sunuyor. Ancak aynı zamanda tasarım da yapıyor. Bu da onu en çok sevilen mobilya markaların başında gelmesini sağlıyor.

Fiyat konusunda Vivense kalite ile doğru orantılı olarak fiyatlandırma yapıyor. Müşteri yorumlarından da anlaşılacağı üzere evladiyelik mobilyalar üretmiyor. Genelde malzemeler suntalam ya da MDF oluyor. Tüm bu nedenlerden ötürü Vivense mobilyalarını modern mobilyaların performans/fiyat ürünleri olarak değerlendirebiliriz.

Pin

Vivense Mobilya Modern Mobilyaları Yemek OdasıPin

 

Kargılı Mobilya – Kaliteli ve Modern Mobilya Markası

Kargılı Mobilya, fiyat olarak yüksektir. Ancak uzun ömürlü ve modern koltuk takımları ile uzun zamandır piyasadadır. Ancak Kargılı, özellikle resmi web sitesinde %30’a varan indirimler sunar. Bu bakımdan bir yerde de fiyatının yüksekliği göze batmaz.

Kargılı modern oturma takımıPin

 

Macitler Mobilya – Tasarım ve Modern Mobilyalar

Macitler Mobilya aslında bir iç mimarlık hizmeti sunar. Bu nedenle de kişiye özel tasarım ya da eve en uygun mobilyaları bu markada bulabilirsiniz. Çok fazla showroomu yoktur. Bu nedenle resmi internet sitesinden müşterilerine doğrudan erişir. Dijital yetenekleri gelişmiştir. Hatta sanal ev ziyareti ile size en uygun mobilyayı öneren bir hizmetleri vardır.

macitler mobilya modern masaPin

 

Ocasso Mobilya – Renkli ve Modern Mobilya Markaları

Ocassa Mobilya da tasarım çalışan bir mobilya markasıdır. Renkleri çok iyi kullanması ile tanınır. Müşteri memnuniyetlerini de en üst düzeyde tutarlar. Resmi web sitelerinde gerçekten kayda değer indirimler vardır. Özellikle yaz döneminde fiyatları makul düzeye indirirler

Pin

 

Masko Mobilya – Modern Mobilya Kenti

Masko Mobilya Kenti sloganı ile ortaya çıkmıştır. 100’den fazla mobilya markasının bulunduğu bu internet sitesi İstanbul’da bulunur.

romantik kose koltuk modern mobilya markasıPin

İnegöl Mobilya (NMobilya) – Kaliteli ve Oturmuş Modern Mobilya Markası

İnegöl Mobilya artık markalar üstü bir ad haline gelmiş. NMobilya Mobilya markası da bunlardan birisi. MDF kullanması, kaliteli olması ve aslında biraz da klasik tarafa kaçması nedeniyle çokça tercih edilen bir mobilya markası.

 

modern yatak odası markası inegöl mobilyaPin romantikkosekoltuk modern mobilya markasıPin

Casa Mobilya – Tasarım Mobilyanın Adresi

Gerçekten de modern mobilya  ve tasarım denilince akla ilk gelen mobilya markası olmalıdır. İnternet üzerinden satış olmamaktadır; orası bir katalog gibidir. Mağazalardan ürün alınabildiği gibi müşteri temsilcileri ile iletişim kurulabilir.

Casa Mobilya gerçekten çok az kişide olan mobilyalara sahiptir.

Casa Mobilya Köşe TakımıPin

İkea Mobilya – Herkesin Tanıdığı En Çok Çeşidin Olduğu Marka

İkea, tüm dünyada pratik, modern, işlevsel mobilya ve mutfak aletleri ile bilinir. Gerçekten de bunun hakkını veren bir mobilya markasıdır.

ikea mobilya en iyi modern mobilya markaları yatak odasıPin ikea mobilya en iyi modern mobilya markalarıPin

Tepe Home – Uzun Ömürlü Modern Koltuk Takımları ve Mobilyalar

Tepe Home, yılların eskitemediği mobilyalar yapması ile ünlüdür. Evladiyelik mobilya ve tasarımın gerçekten tek ama tek adresidir.

Pin Pin

Oylayın post

Yorum yapın