En Şık Giyim Mağaza Dekorasyon Örnekleri

Konu mağaza vitrinleri ve giyim mağaza dekorasyonları olduğunda, iyi bir şeyin fazlası olmaz. Dolayısıyla, alanınızda bir şeylerin eksik olduğunu veya eskisi kadar davetkâr görünmediğini düşünüyorsanız endişelenmeyin. Alışveriş deneyiminizi daha da iyi hale getirmek için pek çok fikrimiz var!

Girişin yakınında bir tabela mesela?

Müşterilerin mağazanıza girdiklerinde gördükleri ilk şey giriş bölümüdür. Bu alanı, izlerini kaybettirecek göz alıcı bir tasarım oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Girişin yakınında bir dikkat çekici bir açıklama tarzında slogan olsunyapın. Dikkat çekmek ve müşterilerin mağazanızda ihtiyaç duyduklarını bulmalarını kolaylaştırmak için cesur bir renk veya grafik kullanın (ülkemizdeki çok sayıda kurumsal giyim mağazasında mevcut. Ne o, dikkatinizi çekmedi mi?). Dekorasyon olarak büyük bir sanat eseri kullanıyorsanız, bunu göz seviyesinin üzerine yerleştirmeyi düşünün, böylece insanların alışveriş gezilerine devam etmeden önce her şeyi anlamaları için zamanları olur!

Basit bir logo ile markanızı vurgulayın

giyim mağaza dekorasyon4Pin
giyim mağaza dekorasyon 4

Müşterilerin markanızı tanımasına yardımcı olmanın en etkili yollarından biri bir logo kullanmaktır. İyi bir logonun okunması ve anlaşılması kolay, akılda kalıcı olması ve kimliğini veya anlamını kaybetmeden farklı boyutlarda çoğaltılabilmesi gerekir. Ayrıca sattığınız ürünle (giyim gibi) ilgili unsurlar içererek şirketinizin değerlerini de yansıtmalıdır. Kendi logonuzu oluşturmaya başlamak için:

  • Sahip olduğunuz giyim mağazası türü için neyin mantıklı olduğunu düşünün (örneğin, rahat ama lüks ise).
  • Mevcut logoların sizinkiyle uyumlu olup olmayacağını düşünün. Eğer uyumluysa, bunları tek bir tasarımda birleştirmeyi deneyin!

En iyi ürünlerinizi vurgulayın.

En iyi ürünlerinizi vitrine koyun. Bir giyim mağazası için dekorasyon yaparken unutmamanız gereken en önemli şey, en iyi ürünlerinizin görünür olduğundan ve müşteriler tarafından kolayca bulunabildiğinden emin olmanız gerektiğidir. Bu, insanların sizden satın almasını istediğiniz ürünleri vurgulamak için tabelaları, renkleri ve hatta koridorları kullanmak anlamına gelir.

Ayarlaması kolay raf üniteleri ile başlayın.

Giyim mağazanızı dekore etmenin ilk adımı, işinize yarayacak bir raf ünitesi bulmaktır. Raf üniteleri renk, görsel ilgi ve ürün sergileme alanını aynı anda eklemenin kolay bir yoludur. Bunları mağazanızın bölümleri arasında bölücü olarak veya hatta sadece kendi başlarına dekorasyon olarak kullanabilirsiniz! Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir alana veya iş planınızda bir değişiklik olduğunda (yer değiştirme gibi) mükemmel uyum sağlamaları için ayarlanmaları ve hareket ettirilmeleri de kolaydır.

En iyi kısmı mı? Bu hafif parçaların temizlenmesi de kolaydır!

Parlak, eğlenceli renkler ekleyin.

Parlak renkleri bir tabelanızda veya ürünleri vurgulamak için kullanabilirsiniz. Parlak renkler dikkat çeker ve müşteriler için heyecan verici bir ortam yaratır. Renkli ve eğlenceli olması halinde mağazanızda vakit geçirme olasılıkları daha yüksektir. İster tropikal ister klasik olsun, parlak renkleri temanızın bir parçası olarak da kullanabilirsiniz.

Geçici kurulumlara güvenin.

Geçici kurulumlar (seyyar gibi mağaza dekorasyon çalışmaları) giyim mağazanızı bütçenizi zorlamadan öne çıkarmanın harika bir yoludur. Ayrıca montajı ve sökülmesi kalıcı demirbaşlara göre daha kolaydır, böylece ihtiyaç duyduğunuzda hızlı bir şekilde değişiklik yapabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde ne tür dekorasyonların en iyi sonucu vereceği konusunda kendinize daha fazla seçenek sunmak istiyorsanız, geçici kurulumlar akıllıca bir seçimdir.

Geçici kurulumlarla giyim mağaza dekorasyonu sadece bir günde yapılabilir. inşaat projeleri konusunda deneyimsiz birinin bile nispeten kolaylıkla bir araya getirebileceği kadar kolaydır. Bu da onları sınırlı zamanı ve kaynakları olan işletmeler için ideal kılar. Öte yandan (izin gerektiren) kalıcı demirbaşlar olmadıklarından, önceden kapsamlı bir planlama yapmaya da gerek yoktur!

Davetkar bir vitrin dizaynı kullanın.

Başlamak için çok fazla para ya da zaman harcamanıza gerek yok! İşte geçici kurulum ve dekorasyonları nasıl kullanabileceğinize dair bazı fikirler:

  • Parlak renkler kullanın. İnsanlar renkli şeylere bakmayı sever, bu nedenle parlak renklerle dekore edilmiş mağaza vitrinlerinizi gördüklerinde ilgilerini çekmesi şaşırtıcı değildir. Vitrinin bir parçası olarak renkli kâğıt veya kumaş kullanabilirsiniz. Sadece seçtiğiniz malzemenin pencereden gelen doğal ışığı engellemeyecek kadar hafif olduğundan emin olun (mümkünse).
  • En iyi ürünlerinizi her vitrinin bir alanında, tercihen insanların mağazaya girerken veya çıkarken önünden geçecekleri yakın bir yerde belirgin bir şekilde sergileyerek vurgulayın. Bu, müşterilerin alışveriş yaparken çok fazla dolaşmak zorunda kalmadan istediklerini görmelerini sağlamaya yardımcı olur!

Netice olarak;

Unutmayın, mağaza vitrinleri mağazanızı daha davetkar hale getirmenin ve müşterilerin ihtiyaç duyduklarını bulmalarına yardımcı olmanın harika bir yoludur. Bunlar için çok fazla para veya zaman harcamanıza gerek yok. Sadece renkli tabelalar asmak veya bazı geçici kurulumlar eklemek gibi basit bir şeyle başlayın. Zaten aşağıya birkaç örnek görsel bırakıyoruz.

Oylayın post

Yorum yapın

1