En Ucuz Bulaşık Makine Markaları Nelerdir?

En ucuz bulaşık makine markalarını sizler için listeledik. Bu listede bu markaların modelleri, fiyatları ve nerede satıldıklarını görebilirsiniz. Ancak bu listeye geçmeden önce uygun fiyatlı bulaşık makinelerin ortak özelliklerini anlatalım.

Bulaşık makineleri, her ne kadar “lüks” sayılsa da özellikle çevresel nedenlerden dolayı aslında elzem bir ev eşyasıdır. Elde yıkamaya göre çok ama çok az su harcayan bulaşık makineleri, aynı zamanda yüksek derecede yıkama yapar. Bu da yine elde yıkamaya nazaran çok daha temiz hatta hijyenik bir yıkama sağlar. Tüm bu nedenlerden dolayı en ucuz bulaşık makinesi de olsa evlerde bu beyaz eşyanın olması büyük bir kolaylık sağlar.

En Ucuz Bulaşık Makine Özellikleri Nelerdir?

Bir elektronik eşyası eğer uygun fiyatlı ise bunun nedeni genelde kullanılan hammaddedir. Özellikle SEG, Altus gibi markalarda hammadde; üst markanın hammaddesi kadar kaliteli değildir. Ancak servis ağları nedeniyle çokça tercih edilir.

Uygun fiyatlı bulaşık makinelerinin diğer ortak özellikleri şu şekildedir:

  • Program Sayısı: Bulaşık makinelerinin program sayıları 2 ile 12 arasında değişir. Program sayısı arttıkça makinenin fiyatı da doğru orantılı olarak değişir.
  • Kurutma Teknolojisi: Kurutma hem enerji sınıfı hem de makinenin teknolojisi ile ilgilidir. Ancak son zamanlarda enerji standartlarının güncellenmesi ile buna da bir standart geldi. Fiyatı çok yüksek olmadığı sürece kurutma teknolojisi standart olacaktır. Ancak hızlı kurutma, hassas kurutma gibi özellikler fiyata etki eder. Kurutma teknolojisi çeşitlendikçe fiyat da artacaktır.
  • Yıkama Teknolojisi: Yıkama teknolojisi porselen ya da cam için değil de özel yapım ürünler, kristal bardaklar gibi parçalar için önemlidir. Yıkama teknolojisi de programa göre çeşitlenir.
  • Enerji Sınıfı: Enerji sınıfı A+++ olan bulaşık makineleri, diğer sınıflara göre fiyatı çok daha yüksektir.
  • Su Tasarruf Durumu: Bulaşık makinelerinin su tasarrufları modellerine, bulaşık makinesinin iç hacmine göre değişir. Eğer bir bulaşık makinesi su tasarruf konusunda iddialı ve iç hacmi de büyükse burada teknoloji devreye girer.Genelde bu tür bulaşık makineleri A segmenttir ve yüksek fiyatlıdır. Ancak hem enerji hem de su tasarrufu sağlayan bu makineler uzun vadede kendilerini amorti ederler.

En Ucuz Bulaşık Makine Modelleri ve Fiyatları

Şu an piyasadaki en uygun fiyatlı, bilindik pazar yerlerinde satılan marka ve modeller şu şekildedir:

Pin

3/5 - (1 vote)

Yorum yapın