En Ucuz Kombi Fiyatları ve Markaları

En ucuz kombi fiyatları yaz aylarında görülür. Hem arz talebin az olması bunun nedenidir hem de kombi firmaları yaz aylarında çok fazla kampanya yaparlar. Ayrıca evinde doğalgaz tesisatı olmayanlar da vardır. Dolayısıyla yaz hem tadilat hem de kombi almak için en iyi zamanlardan bir tanesidir.

Kombi, özellikle kışı sert geçen yerler için elzemdir. Akdeniz ve Ege gibi karlı kış geçirmeyen bölgeler için de ekonomiktir. Uzun vadede doğalgaz, ısıtma ve tüp masraflarında ekonomiktir. Ancak bu durum, kombinizin ne kadar iyi olduğu ile ilgilidir.

2023 En Ucuz Kombi Fiyatları Ne Kadar?

2023 yılı en ucuz kombi fiyatı 6.500 TL oldu. Kombi fiyatları 6.500 TL ile 21.200 TL arasında kaldı. Ancak kombi çeşitleri ve modelleri fazladır. Dolayısıyla her evin kombi ihtiyacı değişiklik gösterir. Örneğin tek ya da iki kişi yaşayanlar için en ucuz kombi ideal olurken evi iki kat olan ya da müstakil evde olanlar için daha iyi bir kombi almak gerekebilir.

En çok tercih edilen kombi markaları şunlardır:

  • ECA
  • Demirdöküm
  • Baymak
  • Buderus
  • Bosch
  • Vaillant
  • Viesman
  • Daikin
  • Warmhaus
  • Ferroli

Kombi Çeşitleri Nelerdir? En İyi Kombi Nasıl Anlaşılır?

Bugün piyasada üç çeşit kombi bulunmaktadır. Yukarıda sayılan popüler markaların genelde her üçünden de kombisi bulunur:

Elektrikli Kombi: Bu kombiler ısınma için elektrik kullanırlar; doğalgaz kullanılmazlar. Doğalgaz olmadığı için bir baca da bulunmaz. Doğalgaz olsun ya da olmasın her yerde elektrik olan her yerde bu kombi çeşidi alınabilir.

Konvansiyonel Kombi: Hermetik kombi olarak bilinir. En eski kombi türüdür. Bu yüzden çevreye zarar vermektedir. Dolayısıyla 2018 Nisan ayında hermetik kombilerin üretimi ve ithalatı yasaklanmıştır.

Yoğuşmalı Kombi: En verimli kombi çeşitlerindendir. Doğalgaz ile çalışır. Doğalgazdan maksimum verim almak üzerine kurulmuş bir sistemi vardır. Suyun ısınmasından dolayı ortaya çıkan su buharından da enerji üretmesi bilinen en önemli özelliğidir.

Kombi alınırken genelde metrekare hesabı yapılır. Küçük evler için fiyatı daha uygun olan kombilerin tercih edilme nedeni de budur. Ancak kombiler aslında kullanım alanına göre, verimliliğe, kullanım sıklığına göre seçilmelidir. Küçük bir evde ama kışın karlı ve sert geçtiği bölgelerde tam yoğuşmalı kombi hatta iyi bir kombi tercih edilmelidir.

2023 En İyi Kombi Markaları ve Fiyatları

Elektrikli kombiler pek yaygın değildir. Ama en iyi elektrikli kombi çeşitleri şunlardır:

Orion 10 KW Elektrikli Bacasız Kombi- N11 : 6.690 TL

Baca sıkıntısı olmayan, elektrikle çalışan bu kombide doğalgaz kullanılmaz. Tek renklidir, A++++ enerji sınıfına dahildir.

elektrikli kombi fiyatları ve markalarıPin

 

Termodinamik Ek 9 (220V) (Isıtma) Dokunmatik Ekran Monofaze Elektrikli Kombi –hepsiburada.com : 6.940 TL

Bu kombinin 24 ay garantisi bulunur. A sınıfıdır. Kurulum için her elektrikli kombide olduğu gibi doğalgaz tesisatı gerekmez.
elektrikli en ucuz kombi fiyatlarıPin

E.C.A Proteus Premix 24 kw Yoğuşmalı Kombi (Baca Dahil) – hepsiburada.com: 10.600 TL

ECA yoğuşmalı kombiPin

Müşteri yorumlarından 604 yorum üzerinden 4.8 puana sahip olan bu kombi, 2023 yılının en çok tercih edilen kombi markası ve modelidir.

Baymak DuoTec Compact Premix 24 kW Hermetik Yoğuşmalı Kombi – pttavm.com: 8.900 TL

Pin

Baymak, kombi konusunda bir dünya markasıdır. Ürünlerinde de satış sonrası desteği sağlar, garanti ağı geniştir. Kombi konusunda harcanılan parayı amorti edebilecek iyi markalardan bir tanesidir.

4/5 - (1 vote)

Yorum yapın