Erkek Bebek Odası Dekorasyonu

Erkek Bebek Odası Dekorasyonu/ Anne – baba olma heyecanı yaşayan kişiler bebek odası dekorasyon fikirlerini araştırırlar. Her geçen gün değişen trendlerle farklı dekorasyonlar elde etmek mümkündür. Bu yazımız içerisinde erkek bebek odası dekorasyonu önerileri paylaşacağız. Bazı küçük dokunuşlar ile sevimli bir bebek odası elde etmek mümkündür. Özellikle yeni ebeveyn olacak kişiler dekorasyon konusunda heyecan duyar ve kararsız kalırlar.

Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin

Erkek bebek odası dekore edilirken bir konsept belirlenmesi gereklidir. Bu konsept herhangi bir meslek ya da süper kahraman olabilir. İtfaiye, polis, demir adam, örümcek adam gibi farklı konseptlerle odayı renklendirmek gereklidir. Bir tema etrafında odanın dekore edilmesi büyük bir uyum yakalamaya yardımcı olacaktır.

Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin

Kullanışlı Mobilyalar

Bebek odası dekorasyonu yaparken kullanışlı mobilyalar kullanmak oldukça önemlidir. Odada bebeğin temek ihtiyaçları göz önüne alınmalıdır. Bebeğin yaşamsal faaliyetlerinde yardımcı olarak eşyalar kullanılmalıdır. Beşik seçimi yapılırken yalnızca görsellik dikkate alınmalıdır. İlk olarak rahat ve huzurlu bir uyku için beşik seçilmelidir. Zaman içerisinde büyüyen beşik fikirleri ile uzun süreli kullanım sağlanabilir.

Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin

Bebek odalarında alt değiştirme için alan ayırmak önemlidir. Alt açma bezlerinin bir arada bulunduğu duvar mobilyası yapılabilir. Bu mobilya marangozlardan oldukça uygun fiyata temin edilebilmektedir. İlerleyen yıllar da düşünülmeli ve her zaman kullanışlı mobilyalar tercih edilmelidir. Aksi halde dekorasyon yalnızca 1 sene kullanıma uygun olacaktır.

Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin

Bebek Odası Eşyalarında Önemli Detaylar

Bebek odası eşyalarında önemli detaylar dikkate alınır ise güzel bir dekorasyon elde edilebilir. Erkek bebek için genellikle mavi, yeşil ya da sarı renkleri tercih edilir. Odada tercih edilen boya ya da duvar kağıtlarının sağlıklı olması gereklidir. Bebeğin sağlığını tehdit edecek mobilyalardan uzak durulması önemlidir.

Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin

Bebek odasında çocuğun gelişime katkıda bulunacak detaylar kullanılabilir. Çeşitli nesnelerin yer aldığı duvarlar ve boyamalarla çocuğun ilgisi arttırılabilir. Renkler çocuğun görsel algısını daha da arttıracaktır. Bu nedenle gökkuşağı detaylarının olduğu eşyalar ile bebeğin gelişimine katkıda bulunulabilir. Perde seçilirken ışık geçirmemesine dikkat edilmelidir. Bebeğin uyku saatinde rahatsızlık duymaması için önemli bir detay olarak yer alır.

Galeri

Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin Erkek Bebek Odası DekorasyonuPin

Oylayın post

Yorum yapın