Monokrom Dekorasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?

Monokrom Dekorasyon Nedir ve Nasıl Yapılır?
Son zamanların en gözde dekorasyon modellerinden bir tanesi olan monokrom dekorasyon nedir ve nasıl yapılır kısmı en merak edilen konuların başında gelmeye devam ediyor. Zaten isminden de anlaşılacak olduğu gibi her zaman tek bir...

Son zamanların en gözde dekorasyon modellerinden bir tanesi olan monokrom dekorasyon nedir ve nasıl yapılır kısmı en merak edilen konuların başında gelmeye devam ediyor. Zaten isminden de anlaşılacak olduğu gibi her zaman tek bir rengin bir araya gelmesi ile oluşan dekorasyonlardır.

1945 yılından bu yana kadar minimal tasarımlara verilen isimlerden bir tanesidir. Bu süreçlerde dizaynları yapılan birçok örnekler ile günümüze kadar ışık tutmuştur. Son derece sade bir dekorasyon olmasından dolayı sadelikten yana olan herkesin en çok tercihleri arasında yer alır.

Monokrom Dekorasyon

Monokrom Dekorasyon Önerileri

Monokrom yani minimalist dekorasyon içerisinde önemli bir yere sahip olan ve tek rengin dekorasyonu olarak bilinen bu işlem ofislerden evlere kadar birçok alanda dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Monokrom Dekorasyon

Fakat tek renk kullanmanın hem çok riskli hem de ok özen gösteren bir işlem olduğunu dikkate almak gerekir. Sadece tek bir renk ile yapılacak olan işlemlere bakılacak olduğu zaman birçok adıma dikkat etmek gerekir. Aksi halde insanların hem istedikleri modelleri yapması bir hayli zor olabilirken hem de diledikleri kadar rahat kullanmalarına engel olabilir. Bu süreç içerisinde insanların;

monokrom dekorasyon

  1. Tek rengin tonları

Dekorasyon yaparken tek rengin tonlarına ciddi anlamda dikkat etmek gerekir. Araya farklı rengin tonlarının girmesi gibi bir durum söz konusu olura o ortamlarda istenen özellikler elde edilemez. Her ton biri birileri ile çok uyumlu ve ona göre tercih edilmesi aslında istenen alternatiflerin çok daha rahat bir şekilde elde edilmesine olanak sunacaktır.

monokrom dekorasyon

  1. Tüm ürünlerde kullanım

Tek renk ile dekorasyon yapılacak olduğu zaman oda içerisinde yer alan duvarlardan mobilyalara halılardan perdelere kadar her alanda çok dikkatli olmak gerekir. Her ne olur ise olsun en ufak bir ürün içerisinde dahi farklı bir rengin tonlamasının gelmemesi gerekir.

monokrom dekorasyon

Aksi halde hem istenen modeller elde edilemeyecek olduğu gibi hem de dekorasyon çok farklı boyutlara kadar uzanırken istenen farklılıkları elde etmenin ne kadar da zor bir hal içerisinde olacağı dikkatleri çeker.

monokrom dekorasyon

Galeri

monokrom dekorasyon monokrom dekorasyon monokrom dekorasyon monokrom dekorasyon monokrom dekorasyon

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.