Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon Fikirleri
Mürdüm rengi ev dekorasyon fikirleri son yılların en trend ev dekorasyonları renklerinden biri olan mürdüm rengi, uygulandıkları alanlara şık bir görünüm sağlamasının yanı sıra, modern bir havada vermektedir. Beyaz ve krem...

Mürdüm rengi ev dekorasyon fikirleri son yılların en trend ev dekorasyonları renklerinden biri olan mürdüm rengi, uygulandıkları alanlara şık bir görünüm sağlamasının yanı sıra, modern bir havada vermektedir. Beyaz ve krem renklerinin hakim olduğu minimalist ev dekorasyonlarının aksesuar seçimlerinde de çok kullanılan renklerden biri mürdüm rengi olmaktadır. Yaşam alanlarının dekorasyonlarında iddialı ve çok çekici bir renk olan mürdüm rengi, birçok farklı renk tonu ile hoş bir birleşim ve uyum sağlayan bir renktir.

Mürdüm Rengi Nedir?

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm rengi mor renginin tonları arasında yer almakta olup, rengini mürdüm eriğinden alan bir renktir. Bordo ile mor rengin karışımından oluşan mürdüm rengi, uygun renklerle kombinlendiği zaman, ev dekorasyonlarında çarpıcı ve şık bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır. Klasik ve modern tarzlardaki ev dekorasyonlarında çok kullanıldığı gibidir. Minimalist dekorasyonlarda da en çok kullanılan renklerden biri mürdüm rengidir.

Mürdüm Rengi Koltuk Takımı

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm rengi klasik ev dekorasyonlarında, chester tarzı gibi koltuk modellerinde en çok tercih edilen renklerden biri olmaktadır. Mürdüm rengi ve krem rengi kombinasyonlarından oluşan koltuk takımları son derece hoş ve zarif görüntüler elde edilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda koltuk takımlarının yanı sıra, ev dekorasyonlarında ki aksesuarların seçiminde de mürdüm rengi, son yıllarda öne çıkmaktadır.

Geniş ve dar alana sahip salonlarda, uygun duvar ve perde seçimleri ile mürdüm rengi, modern tarz ev dekorasyonlarında da çok tercih edilmektedir. Mürdüm rengi koltuk takımları ile açık tonlarda ki perde takımları çok hoş bir uyum sergilemektedir. Bu renk koltuk takımlarında kullanılan pembe renkli ufak yastıklarda, oturma grubunda güzel bir ayrıntı olmaktadır.

Mürdüm Rengi Boya

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm rengi mürdüm eriğinin rengine benzediği için aslında koyu olan bir renk tonudur. Bu nedenle özellikle dar alana sahip olan evlerin duvarlarının tek renk olarak mürdüm rengine boyanması karanlık ve boğucu bir hava elde edilmesini sağlayacaktır.Bunu önlemek için ve mürdüm rengini duvar boyalarında kullanmak için, açık renkli tonlardan oluşan boyalarla doğru kombinlenmesi gerekmektedir.

Bu nedenle örnek olarak; belli bir oda içerisinde tek duvarın mürdüm rengi ile 3 duvarın açık renk bir boya ile boyanması daha ferah, aydınlık ve çarpıcı bir sonucun elde edilmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda duvar boyalarında mürdüm renginin daha açık olan tonlarının tercih edilmesi de tatbik edildiği alanların daha geniş görünmesinde etkili olacaktır.

Mürdüm Rengi Halı

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Ev dekorasyonlarında mürdüm rengi halıların seçilmesi durumunda, diğer dekorasyon malzemelerinin açık tonlarda olması, çok estetik ve etkileyici bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Halıların mürdüm rengi seçilmesi durumunda, diğer dekorasyon eşyaları gri, krem, turuncu, beyaz, hardal sarısı, pembe ve gök mavisi gibi renk tonlarından oluşabilmektedir. Mekanda açık ve ferah bir görüntü elde edebilmek için, açık ve koyu tonlarının uyumuna her zaman dikkat etmek önem taşımaktadır.

Mürdüm Rengi Mutfak Dolabı

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mutfak dekorasyonlarında en geniş alana sahip olan dolap renk seçimlerinde mürdüm rengi kullanılması, günümüzde oldukça trend olmuş durumdadır. Mutfak dolaplarının mürdüm rengi ile tezgah kısımlarında çok kullanılır. Diğer mutfak aksesuar parçalarının krem ya da beyaz renklerden olan birleşimi modern ve şık mutfakların elde edilmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda mutfak dekorasyonlarında mürdüm rengi ile pembe renkler birleştirilerek, oldukça şık bir görünüm elde edilmektedir. Açık tonlu renkler ile hoş bir konsantrasyon elde edilmesini sağlayan mürdüm rengi, çağdaş mutfaklar için ideal olan renklerden biridir.

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

Mürdüm Rengi Ev Dekorasyon

[gallery link="file" ids="https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-17.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-18.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-19.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-20.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-21.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-22.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-23.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-24.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-25.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-26.jpg|,https://dekorio.com.tr/wp-content/uploads/2020/12/murdum-rengi-ev-dekorasyon-fikirleri-27.jpg|"]

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.