Ev Dekorasyonunda Önemli Detaylar

Ev dekorasyonun önemli detaylar ele alınır ise doğru bir dekorasyon elde edilebilir. Sıfırdan dekorasyon yapacak kişiler doğru noktalara dikkat ederler ise daha kolay bir sonuç ortaya çıkar. Aksi takdirde dekorasyonda karışıklık ve zorluklar ortaya çıkacaktır. Bütünü ile dekorasyon yapılırken planlama yapılması ve kişilerin ne yapacağını bilmesi oldukça önemlidir.

Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin

Koltukları Doğru Yere Konumlandırın

Ev dekorasyonun önemli detaylar / Dekorasyon denildiği zaman evin salonu ilk akla gelen alandır. Salondaki koltukların doğru ve düzenli bir şekilde yerleştirilmesi gereklidir. Odaya giren kişilerin orada vakit geçirme isteği duyması oldukça önemlidir. Koltuklar birbirine bakmalıdır ve kişilerin sohbet etmesine uygun olmalıdır. Bu sayede daha sıcak bir ortam elde edilebilir.

Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin

Koltukları doğru yere konumlandırın ve genel olarak yapılan hatalardan uzak durun. Kişiler genel olarak odalarını büyük göstermek isterler. Bu nedenle koltuklar duvara dayanır. Ancak bu en çok yapılan hatalardan birisidir ve odada kötü bir görüntü oluşmasını sağlar. Ev dekorasyonun önemli detaylar Duvar ile koltuklar arasında belirli bir mesafe bırakılması gereklidir. Bu görünüm odayı daha büyük göstermeye yardımcı olacaktır.

Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin

Depolama Alanlarını Süsleyin

Bir evde olması gereken alanlardan birisi de depolama yerleridir. Depolama yerleri her zaman saklanamayabilir. Bu durumlarda ortada olan alanları da süsleyerek güzel bir görünüm elde etmek mümkündür. Bir kapak ile alanların önü kapatılabilir ve renkli boyalar ile boyanabilir. Bu sayede kötü görünüm engellenir.

Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin

Ayna Kullanın

Dekorasyonda ayna kullanın ve odalarınızı genişletin. Dekorasyon yaparken en çok tercih edilen aksesuarlardan birisi de aynadır. Odaya derinlik katar ve olduğundan daha aydınlık bir görünüm oluşmasına neden olur. Aynalar duvara doğru değil, başka yöne bakmalıdır. Aksi takdirde ışığı yansıtır ve göz alacaktır. Antrelerde boy aynası kullanımı da tercih edilebilir.

Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin

Çiçek Seçimi

Bir evin olmazsa olmazı arasında çiçekler yer alır. Evde tercih edilen dekorasyona bağlı olarak farklı çiçekler tercih edilebilir. Eğer sade bir dekorasyon yapılmış ise çiçeksiz bitkiler tercih edilebilir. Dekorasyonda belirli bir renk ön plana çıkartılmak isteniyor ise bu renklerde çiçekler kullanılabilir. Çiçek dekorasyon için tamamlayıcı bir aksesuar olacaktır.

Galeri

Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin Ev Dekorasyonunda Önemli DetaylarPin

Oylayın post

Yorum yapın