Ev Tipi Hamam Fiyatı

Ev tipi hamam fiyatı, Türk kültürünün vazgeçilmez banyo kültürü olan hamamı kendi evine taşımak isteyen bireyler tarafından sıkça araştırılmaktadır. Özellikle evindeki banyo genişliği yeterli olan bireyler, evlerine Türk hamamı yaptırarak keyifli bir banyo ortamı yaratmak istemektedir. Bu bağlamda en çok merak edilen konular arasında bu yapının maliyeti ve özellikleri olmaktadır. Ev tipi hamam fiyatı günümüzde 50 bin ila 150 bine kadar değişkenlik göstermektedir. İstediğiniz özelliklere göre tasarımlar üretilebilmektedir. 

Pin

Ev tipi hamamlar, tıpkı normal hamamlar gibi mermerler ile kaplı odalardır. Zeminden tavana kadar kaplanan bu materyal sayesinde banyo çok daha kolay ısınmaktadır. Buna ek olarak banyonun büyüklüğüne göre hamam orta taşı ve lavabo dizayn edilmektedir. Bu noktada banyoyu hamama dönüştürülmeden önce banyonun boyutları ve müşterilerin istekleri dinlenmekte ve firmalar bu doğrultuda hareket edilmektedir.

Pin

 

Ev Tipi Hamam Özellikleri

Ev tipi hamam, genellikle büyük alanlar için uygundur. Ancak küçük bir banyonuz varsa ve bu banyoyu hamama çevirmek istiyorsanız göbek taşı ve bu gibi yer kaplayan hamam unsurlarından vazgeçmeniz gerekebilir. İdeal bir ev tipi hamamda bulunan özellikler ise aşağıdaki listede belirtilmektedir.

Pin

 

  • Ev tipi hamamlar için ideal oda ölçüsü 6 ila 12 metrekare arasındadır. Bu boyutlara sahip bir odaya eksiksiz bir ev tipi hamam yapılabilmektedir.
  • Isıtma ve su sistemleri ile alakalı bilgi alınması için hamam ısıtma firmaları ile görüşme sağlamak gerekmektedir.
  • Kurnalar hesaplanmalı ve her bir kurna için mutlaka 250 litre su hesaplanmalıdır.
  • Hamamın oturma tasları köşelerde olmalı ve aile fertlerinin sayısına uymalıdır.
  • Göbek taşı normal boyutlarından farklı olacak şekilde küçük hamam odalarında 1 kişilik taş yapılabilmektedir.

 

Pin

Bu ve bu gibi detayları profesyonel hamam ısıtma firmaları ile görüşmeniz ve ilk olarak banyonuzu ölçüleriyle birlikte belirtmeniz tavsiye edilmelidir.

Pin

Ev Tipi Hamam Maliyeti Nedir?

Pin

Evinin içerisine hamam yaptırmak isteyenler, bu noktada hamam yapımı fiyatları konusu üzerine araştırmalar yapmaktadır. Ev tipi tamamların fiyatları pek çok unsura bağlı olarak değişmektedir. Zira mermer kaplamalara ek olarak ısıtma ve su sistemleri yenilenmektedir. Bu nedenle banyonuzun büyüklüğü ve yapılacak işlemlere göre fiyatlar çok değişkendir ve ortalama bir fiyat alabilmek için bu iş ile ilgilenen firmalarla görüşme sağlamanız gerekir

Eve hamam yaptırmak ne kadar ?

Günümüzde evlere hamam yaptırma fiyatı 50 bin ile – 150 bin arası değişkenlik göstermektedir. Sizin isteklerinize göre fiyatlar değişebilmektedir.
Ev tipi hamam fiyatıPin
Ev tipi hamam fiyatıPin
Ev tipi hamam banyo modelleri,Pin
Ev tipi hamam fiyatıPin
5/5 - (1 vote)

Yorum yapın

2