Evde Bej Rengi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Evde bej rengi kullanımı kimileri tarafından sıkıcı bulunsa da aslında bej rengi iyi işlenirse çok iyi sonuçlar alabileceğiniz bir renktir. Pek çok iç mimar tarafından kullanılan bej rengi, doğru renklerle kombin edilirse çok keyifli bir yaşam alanına sahip olursunuz.

Şurada herkes hemfikir: Bej bir evde tek bir renk olarak kullanılmayacak kadar nötr bir renk. Bu bakımdan bej rengi genelde duvarlarda, aksesuarlarda ve halılarda tercih ediliyor. Ancak öncelikle renkleri ve uyumlarını anlatalım

Evde Bej Rengi Kullanımında En çok Tercih Edilen Renk Kombinleri

Nötr renklerden olan bej, size aradığınız yüksek kontrastı verecek kadar güçlü bir renk. Ayrıca bej, beyazdan daha sıcak ve topraklı olduğu için, sofistike ve dokulu hissettiren bir kombinasyon elde edebileceğiniz bir harika tonlara sahip!

Bej ve Maun Kahverengisi Uyumu: Klasik Sevenler için

evde bej rengi kullanımıPin
Resim kaynağı

evde bej rengi kullanımı maun rengiPin

Bu kombinasyon, klasikseverleri kalbinden vuracak, sıcak bir yaşam alanına sahip olmanızı sağlıyor. Maun, bejin nötrlüğünü kırıyor. Bej de kahverenginin tonlarını içerdiği için her ikisinin uyumu sımsıcak bir yaşam alanı sağlıyor sizlere.

Maun rengi genelde mobilyalarda tercih ediliyor. Bir sandık, orta sehpa, maun rengi bir parke, yemek masası ya da maun bir yemek odası takımı bej rengi ile çok uyumlu olacaktır.

Bej + Mısır Rengi (Sarı) : Modern Bir Dokunuş

Mısır sarısı inanılmaz derecede canlı bir renk haline gelebilir. Ancak bej ile eşleştirildiğinde, bir tür yumuşaklık kazanır. Bu da onu evde bej rengi kullanımı konusunda daha canlı bir dokunuş isteyenler için harika bir seçim haline getirir. Bunun nedeni, her iki rengin de sıcak alt tonlara sahip olmasıdır.

Evde bej rengi kullanımı sarıPin
Resim Kaynağı

Yüksek kontrastlı bir eşleşme oluşturmak yerine uyumlu bir eşleşme oluştururlar. Bej, mısır sarısı için sıcak bir fon görevi görür. Sonuç hem canlı hem de çok yönlü hissettiren bir yaşam alanı.

Bej + Siyah: Göz Alıcı ve Modern Bir Duruş Sevenler için

Belki de son zamanlarda Instagram’da ve tabii ki Pinterest’te en çok tercih edilen kombin siyah – beyazdan sonra bej ve siyah. Bej ve siyah, beyazla olan kombine göre daha sıcak ve canlı duruyor. Üstelik modern bir görüntüye de tam anlamıyla kucak açıyor.

evde bej rengi kullanımı siyahPin

Bej, dokulu bir renk olduğu için beyazın rahatsız eden çiğliğini bu renkte yaşamayacaksınız. Zaten siyah renk, her şey ile yeterince uyumlu bir renk olduğu için bejle de harika bir uyum yaratacaktır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta, bej – siyah dekorasyon fikrine en fazla beyaz renk ya da açık sarı tonlarını eklemek. Yoksa bejin verdiği o huzurlu ve modern havayı elde edemezsiniz.

Bej + Adaçayı: Şık ve Elegant Bir Yaşam Alanı

Yeşil, bej rengine en çok uyan renklerden bir tanesi. Her iki renk de doğaları gereği birbirine çok uyumlu renk oldukları için dekorasyonları çok ama çok kolay. Ancak bej rengine en çok yakışan renk, kuşkusuz adaçayı yeşili.

evde bej rengi kullanımı adaçayı yeşiliPin

Segi yani adaçayı yeşili, son zamanlarda iç tasarım dünyasının gözdesi haline geldi ve nedenini anlamak zor değil. Renk yumuşak ama canlı, şık ama eğlenceli. Bej ile kombinlendiğinde daha da çarpıcı görünüyor.

Renkler benzer görsel ağırlığa sahip olduğu için ikisi de diğerinden daha fazla öne çıkmaz. Bunun yerine, ikisi birleşerek karşı konulmaz bir renk duvarı oluşturur.

Bej + Kahverengi: Toprak Tonlarının Dinginliğini Evinize Taşıyın

Evde bej rengi kullanmak konusunda tereddüt yaşayanlar için en iyi renk kombini kahverengi ve bej rengidir.

evde bej rengi kullanımı kahverengiPin

Bej ve kahverengi oldukça belirgin bir renk kombinasyonu oluşturur. Sonuçta, bej kahverenginin hafif bir tonu olduğu için renkler aynı aileye aittir. Böylece, hem değişken hem de dinamik hissettiren tek renkli bir palet oluşturmak için bunları birleştirebilirsiniz.

Bu renklere bir de sıcak tonlar eklediğinizde harika bir oturma alanına sahip olursunuz. Sarı, turuncu, az olmak şartıyla kırmızı ya da bordo bu kolaja en çok yakışan sıcak renklerdir.

Bej renkli evlerde bitkiler önemli bir dekorasyon parçasıdır: Tesbih çiçeği, Sedum, Sarmaşık çeşitleri gerçekten de bej ile bütünleşen salon bitkileridir.

Oylayın post

Yorum yapın

1