Küçük Genç Odası Dekorasyonu

Küçük Genç Odası Dekorasyonu
Doğru bir küçük genç odası dekorasyonu ile çocuklarınıza güzel bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Günümüzde insanların nüfusunun artması nedeni ile evler küçülmüş ve insanlar küçük apartman dairelerinde yaşamaya başlamışlardır....

Doğru bir küçük genç odası dekorasyonu ile çocuklarınıza güzel bir yaşam alanı sunabilirsiniz. Günümüzde insanların nüfusunun artması nedeni ile evler küçülmüş ve insanlar küçük apartman dairelerinde yaşamaya başlamışlardır. Bu nedenle insanlar küçük yaşam alanlarını, olabildiğince güzelleştirmeye başlamışlardır.

Küçük Genç Odası Dekorasyonu

Doğru bir şekilde dekore edilen genç odaları ile çocukların mutlu olması sağlanabilir. Küçük odalarda dikkat edilmesi gereken birçok farklı unsur vardır. Bu unsurlardan en önemlisi çok eşya kullanmamaktır. Oda küçük olduğu için az ama işlevsel mobilyalar kullanılmalıdır. Bütün mobilyalar bir ya da birden fazla amaca hizmet edecek şekilde tasarlanmalıdır. Bunun için marangozlarda özel olarak tasarlanacak mobilyalar kullanılabilir.

Küçük Genç Odası Dekorasyonu

İhtiyaçlara Öncelik Verin

Dekorasyona başladığınız zaman ilk adımınız ihtiyaçlarınızı belirlemek olsun. İhtiyaçlara öncelik verin ve odayı gereksiz eşyalarla doldurmaktan uzaklaşın. Asıl ihtiyaç olan eşyalar yatak, masa kitaplık ve giysi dolabıdır. Bunun dışında çocuğunuzun özel olarak istediği eşyalar var ise onların da listesini yapabilirsiniz. Fakat asıl mobilyalar temin edildikten sonra, kalan alan ele alınmalı alana göre eşya belirlenmelidir.

Küçük Genç Odası Dekorasyonu

Eşyaların Yerlerini Belirleyin

Eşyalar köşelere konumlandırılmalı ve odanın ortasına konulmamalıdır. Odanın ortasına konulan eşyalar odanın olduğundan daha küçük durmasına neden olacaktır. Küçük odalarda kitaplık zemine konulmadığında daha az yer tutar. Duvara monte edilen kitaplık daha az yer kaplayacak ve pratik bir kullanım sunacaktır.

Küçük Genç Odası Dekorasyonu

İşlevsel Mobilyalar Kullanın

Küçük genç odaları için işlevsel mobilyalar kullanın. Bu sayede daha az yer kaplayan mobilyalar ile daha çok ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. İşlevsel mobilyalarda bulunan alan daha verimli kullanılır ve şık bir görünüm elde edilir. Modern bir görünüm elde etmek isterseniz işlevsel mobilyalar ile bu görünümü kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Küçük Genç Odası Dekorasyonu

İşlevsel mobilyalara örnek verecek olursak yatakların altını dolap olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede daha fazla depolama alanı elde edebilir ve odada yer kaplanmasına engel olabilirsiniz. Çalışma masasını duvara katlanır biçimde dizayn ettirebilir ve yalnızca kullanım anında yer kaplamasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede odadaki her alan verimli kullanılabilecek ve mobilyalar ihtiyaca göre hizmet verecektir. Mobilyaları büyük mağazalarda bulabilir, isterseniz marangozlarda yaptırabilirsiniz.

Galeri

Küçük Genç Odası Dekorasyonu Küçük Genç Odası Dekorasyonu Küçük Genç Odası Dekorasyonu

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.