Giyinme Odasında Nasıl Dolap Kullanılmalıdır?

Giyinme odasında dolaplar; gerek tasarım gerekse kullanış olarak alandan tasarruf etmeye yarayan alanlardır. Kişilerin giysilerini sadece bir oda içerisinde toplaması ile birlikte yatak odasındaki dolap görüntüsü ortadan kalkar. Bu sayede alan açılır ve ferah bir yaşam ortamı meydana gelir.

Giyinme OdasıPin

Ancak giyinme odası düzeni de oldukça önemlidir. Giyinme odasında kullanılan dolap ve kıyafetlerin dizilişi oldukça etkilidir. Giyinme odasında yer alan dolaplar bütün düzeni sağlamalıdır ve kalabalık hissini tamamen gidermelidir. Ferah bir ortam oluşmasını sağlamak için giyinme odasındaki dolap düzeni fazla olmalıdır. Eşyalar dolap içerisinde yer almalı ve giyinme odasında göz yormamalıdır.

Oturma Odası Koltuk Seçimi Nasıl Olmalıdır? başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Giyinme OdasıPin

Giyinme Odası Dolabı Yerleşimi

Giyinme odası dolabı yerleşimi odanın çevresini kaplamalıdır. Odanın üç duvarında dolap yer almalı ve bütün eşyalar bu dolaplarda bulunmalıdır. Eğer giyinme odası dar ise odanın orta alanına ek çekmece gibi dolaplar yapılmamalıdır. Ancak geniş bir oda ise orta alanda takılar için geniş çekmece ve dolaplar yapılabilir.

Giyinme OdasıPin

Giyinme odasının tek amacı giysileri doğru bir şekilde muhafaza etmek ve kullanım kolaylığı sağlamaktır. Kişilerin rahat bir şekilde giyinebilmesi amacı ile yapılan bu odalarda kullanışlılık oldukça önemlidir.

Giyinme OdasıPin

Odanın büyük bir bölümünde dolap olmalıdır ve bütün giysilerin odada düzenli bir şekilde durması gereklidir. Ayakkabılar ve çantalar için de ayrı bir dolap olmalıdır. Bütün dolapların gözleri eşit olmamalıdır. Dolaplarda elbise, etek, gömlek ve tişört gibi her giysiye uygun boyutta yer olmalıdır.

Giyinme OdasıPin

Dar Giyinme Odası Dekorasyonu

Dar giyinme odası dekorasyonu yaparken kişilerin işi daha zahmetlidir. Çünkü kullanılacak alan azdır ve her alanın en verimli şekilde değerlendirilmesi gereklidir. Bunun için dar odalarda öncelik ihtiyaçlardır ve ihtiyaçlara yönelik dolap tercih edilmelidir. Dolaplardaki alanlar, geniş odalardaki alanlara göre daha az olacaktır.

Giyinme OdasıPin

Ancak eşyaların karışmaması ve düzenin sağlanması için dolaplarda çok göz olmalıdır. Kıyafet bölmesinin fazla olması ile göz yorulmaz ve kullanım kolaylığı sağlanır. Dolabın boyutu uzun olmalıdır ve takım elbise, elbise gibi giysileri kırıştırmadan muhafaza edebilmelidir. Dolapların her bölümünde eşyalar kategorilere ayrılmalıdır.

Galeri

Giyinme OdasıPin Giyinme OdasıPin Giyinme OdasıPin

Oylayın post

Yorum yapın