Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl Ayarlanır?

Gri ile uyumlu renkler nasıl ayarlanır? nelerdir kısmında birçok detay yerini almaya devam ediyor. Hem koyu hem de açık renkler ile uyumlu olan bir yapısı da yer almaktadır. Gri ile uyumlu olmayacak renk yok denecek kadar azdır. Hem uyumlu hem de dengeleme için kullanılacak bir renk olmasından ötürü her tonda olan gri ile uyumlu olan tüm renkler ön plana çıkacaktır.

Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl AyarlanırPin
Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl Ayarlanır

Grinin Zıt Rengi Nedir?

Grinin zıt rengi nedir kısmında birçok detay ön planda yerini almaya devam ediyor. Gri renklerinin anlamlarına bakılacak olduğu zaman uzlaşma ve denge olarak yerini alacaktır. İki zıt olan renk siyah ile beyaz, aşırı uçları temsil etmesinin yanı sıra bu iki rengin karışımlarından meydana gelen gri, mutedil olmak ve orta yolu bulmak olarak da öne çıkacaktır.

Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl AyarlanırPinPin

Koru Griye Hangi Renk Yakışır?

Koyu griye hangi renk yakışır kısmında birden fazla detay öne çıkacaktır. Bu anlarda aslında dikkatleri çeken en önemli renkler arasında sarı, toz pembe, krem rengi, beyaz gibi birçok açık renk ile aydınlık bir fresh bir görünümlere sahip olacaktır. Tabi ki açık olan renklerin yanı sıra bir yandan da lacivert, siyah, mor, mürdüm, kırmızı gibi birçok renk ile hem vakar hem de zengin duruşlu bir şekilde öne çıkacaktır. Bu yüzden de gri renk söz konusu olduğu zaman ev dekorasyonları sırasında birden fazla detay ile yerini alacaktır.

Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl AyarlanırPinPin

Gri Koltuğa Hangi Renk Halı Gider?

Gri koltuğa hangi renk halı gider kısmında gri ile uyumlu olan renklerin başında her zaman sarı geldiği de öne çıkıyor. Sarıların canlılıkları gri rengini tamamlarken ön plana çıkmasına yardımcı olacaktır. Hal böyle olmasından ötürü de bahar rengi olan sarının güçlerinden yararlanılması dikkatleri çekecektir. Gri hangi renkle konusu merak edilen detaylar arasında yerini korumaya devam ediyor. Eşit miktarda olan siyah ile beyazın orta tonları olarak gri bir ton olması sağlanır. İki rengin de orta halli olarak eklenmesi ardından birçok renk ile uyumlu olacaktır.

Galeri

Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl AyarlanırPin Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl AyarlanırPinPin Gri İle Uyumlu Renkler Nasıl AyarlanırPinPin

Oylayın post

Yorum yapın