Gri ile Uyumlu Renkler

Gri ile uyumlu renkler nelerdir, kıyafetlerde gri rengi tercih edenler nasıl kombin yapabilir? Gri renk genel olarak ev dekorasyonunda, kıyafetlerde ve çeşitli ürünlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Konu renklerin uyumu ve kombinlenmesi olunca birçok farklı ton ortaya çıkmaktadır.

Gri ile Uyumlu RenklerPinPin

  • Fuşya kırmızı ve diğer kırmızı tonları
  • Pembe ve tonları
  • Mavi ve tonları
  • Metalik ve altın tonu renkler

Bu renkler çeşitli birleşimlerle çok iyi bir uyum sağlayabilmektedir. Bu yönden şık dekorasyon ürünlerinde gri renk mobilyalarda bu tip ek renk detayları görmek mümkündür.

Gri ile Uyumlu RenklerPinPin

Gri Duvar Boyası ile Uyumlu Renkler

Odanızda renklerin ön plana çıkmasını istiyorsanız ve griden vazgeçemiyorsanız birçok farklı renk kullanabilirsiniz. Gri duvar boyası ile uyumlu renkler genellikle ton bakımından parlayan renklerdir. Grinin mat tonu ve yapısı genellikle koyu bir renk ile daha kasvetli ya da karanlık bir temaya neden olur. Bu sebeple uygun renkler kırmızı, mavi ve sarı gibi açık renklerdir. Ayıca renklerin birbiriyle uyumu için turkuaz ve kiremit rengi gibi renkler de tercih edilebilir. Bunlar sert renk geçişleriyle iyi bir uyum sağlamaktadır.

Gri ile Uyumlu RenklerPinPin

Gri ile Uyumlu Renkler Dekorasyon

Gri ile uyumlu renkler dekorasyon için sıklıkla tercih edilebilmektedir. Duvar rengini gri seçen ev sahipleri dekorasyonda daha parlak ve öne çıkan renkleri tercih edebilirler. Örneğin perdelerde ve halılarda turkuaz, mavi ve pembe tonlarında renkler oda içerisinde aydınlığı sağlayacaktır.

Gri ile Uyumlu RenklerPin

Masa ve diğer dekor ürünlerinde duvar boyasında da bahsedildiği gibi kırmızı ve sarı renkler odanın görüntüsünü açarak sıcak bir renk geçişi sağlayabilmektedir. Aydınlatmada da buna bağlı olarak beyaz ışık seçilebileceği gibi sarı ışıkta tercih edilebilir. Odanızda karanlık bir görüntü oluşturmamak için koyu kahve ve siyah tonu renklerden uzak durmakta fayda vardır. Beyaz ise için bir araya geldiğinde kullanılabilen renkler arasında yer almaktadır. Beyaz renk mobilyalarda, halıda ve özellikle de krem ya da beyaz tonlarında parkelerle güzel bir uyum sağlar.

Galeri

Gri ile Uyumlu RenklerPinPin Gri ile Uyumlu RenklerPinPin Gri ile Uyumlu RenklerPinPin

Oylayın post

Yorum yapın