Gri Mobilya ile Uyumlu Renkler

Gri Mobilya ile Uyumlu Renkler/ 2021’in en trend renkleri arasında gri yer alıyor. Bu nedenle piyasada birçok farklı modelde gri mobilyaya rastlamak mümkün. Evinde bu eşyalara yer vermek isteyen kişiler, gri mobilya ile uyumlu renkler konusunda araştırma yapıyorlar. Şık bir dekorasyon için tercih edilebilecek bir renk olarak değerlendirilebilir.

Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin

Gri rengin en büyük avantajı hem klasik hem de spor tarzda kullanılabilmesidir. Bütün renkleri dengeleyebilen bir ara tondur. Bu nedenle farklı renklerle kolaylıkla uyum sağlayabilir. Koltuk takımlarından perdelere, halılardan masalara kadar birçok farklı eşyada gri tercih edilebilmektedir. Yanında yer alacak renge göre farklı bir tarz elde edilebilir.

Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin

Kahverengi Gri Uyumu

Kahverengi gri uyumu kuşkusuz ki yıllardır kullanılmaktadır. Özellikle spor tarz elde etmek isteyen kişiler, bu iki rengin uyumuna daha fazla ağırlık verirler. Kahverenginin tonlarının bulunduğu ahşap eşyalarla gri mobilyalar desteklenebilir. Eğer evde spor şık bir dekorasyon yakalanmak isteniyor ise kahverengi ve gri ideal bir seçim olacaktır. Özellikle salon ve genç odası için tercih edilebilen bir uyumdur.

Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin

Yeşil Gri Uyumu

Yeşilin her tonu gri ile oldukça fazla uyum sağlamaktadır. Gri sakin ve sade bir renktir. Yeşil ise bu renk üzerinde baskınlık kuracaktır. Pozitif enerjinin hakim olduğu hareketli bir oda isteyen kişiler için doğru bir seçim olacaktır. Birbiri ile uyumlu olan bu renkler, odadaki enerjinin değişmesini sağlayacaktır.

Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin

Mavi Gri Uyumu

Mavi gri uyumu ile her zaman dikkat çekmektedir. Kişiler elde etmek istedikleri enerjiye bağlı olarak farklı mavi tonlarını tercih edebilirler. Eğer daha sade ve sakin bir ortam elde edilmek isteniyor ise buz mavisi tercih edilebilir. Açık mavi, gri ile en uyumlu olan tonlar arasındadır.

Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin

Lacivert de gri ile uyum sağlayan renkler arasındadır. Koyu mavi düşünüldüğü zaman uyum sağlamayacağına inanılır. Ancak bu iki renk yan yana olunca birbirini dengeleyecektir. Bu nedenle odada boğucu bir hava oluşmayacaktır. Aksine odada hareketlilik artacak ve enerji yükselecektir. Bu nedenle koltuklarda gri seçilirken, perdede koyu mavi seçimi yapmak oldukça yaygındır.

Galeri

Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin Gri Mobilya ile Uyumlu RenklerPin

Oylayın post

Yorum yapın

1