Gri Mobilya Uyumu

Gri mobilya uyumu oldukça kolaydır ve ev içerisindeki birçok detayda griye yer verilmesi kolaylık sağlar. Kişiler gri renk ile birlikte renklerin birbiri ile daha uyumlu olmasını sağlar. Gri, siyah ve beyazın arasında bir renk olduğu için birçok kişi tarafından mobilyalarda tercih edilen bir renktir. Hemen hemen bütün renklere uyum sağlar ve şık bir dekorasyona imkan verir.

Gri Mobilya UyumuPin

Bu nedenle evinde canlı renk kullanmak isteyen kişiler, griyi dengeleyici bir renk olarak tercih edebilirler. Gri mobilya uyumu yıllardır evin her alanında tercih edilir. Yanına konulan renge göre farklı bir tarz elde edilmesi basit bir şekilde gerçekleştirilir.

Evleri Daha Ferah Göstermek İçin Yapılması Gerekenler başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.

Gri Mobilya UyumuPin

Renkli Mobilyalar

Gri sanıldığı gibi yalnızca siyah ya da beyaz renkle yakışan bir renk değildir. Gri, renkli mobilyalar ile de oldukça uyumlu olacak bir renktir. Özellikle salonda renkli bir havanın hakim olması isteniyor ise gri ideal bir renktir. Kişiler griyi sakinlik olarak düşünebilir ve mobilyalarda tercih etmeyebilirler. Ancak gri sakin bir renk olduğu için, yanında canlı renkler kullanılmasına da imkan verir.

Gri Mobilya UyumuPin

Ahşap Tarz

Ahşap tarzlarda gri mobilya uyumu tercih edilir. Beyaz rengin yanı sıra gri renkler de ahşap tarzı yansıtmakta oldukça iyidir. Evinde İskandinav tarzın hakim olmasını isteyen kişiler ahşabın yanında gri renkler tercih edebilirler.

Gri Mobilya UyumuPin

Metal Mobilyalar

Evinde iddialı tarzlar tercih eden kişiler gri, siyah ve beyaz renklerin uyumunu yakalayabilirler. Klasik olan bu tarz oldukça iddialı bir ev ortamı yakalamaya yardımcı olur. Renklerin uyumunun desteklenmesi için metal mobilyalar kullanılabilir.

Gri Mobilya UyumuPin

Son zamanlarda oldukça fazla kullanılan metal mobilyalar, hemen hemen her ev içerisinde yer almaktadır. Televizyon ünitelerinde, kitaplıklarda, koltuklarda ve orta sehpa gibi eşyalarda metal materyaller tercih edilir.

Gri Mobilya UyumuPin

Gri İle Uyumlu Renkler

Gri mobilya uyumu salon takımlarında kullanılabilecek renklerden birisidir. Son zamanlarda moda olan renk kombinleri arasında gri-turuncu ve gri-mavi yer alır. İki zıt rengin birleşimi ile salonlara bambaşka bir hava katılması mümkündür. Bu renkler daha açık tonlardaki turuncu ve mavi ile de desteklenebilir ve şık bir görünüm yakalanabilir.

Galeri

Gri Mobilya UyumuPin Gri Mobilya UyumuPin Gri Mobilya UyumuPin Gri Mobilya UyumuPin Gri Mobilya UyumuPin Gri Mobilya UyumuPin

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın