Gri Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

Gri oturma odası dekorasyon örnekleri, özellikle 2021 ve 2023 yılı dekorasyon modelleri içerisinde sıkça tercih edilmektedir. Gri ve tonları, şık, modern ve spor oturma odalarında çok tercih edilmekte ve buna ek olarak kullanım aşamasında da büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Gri renkte dizayn edilen oturma odalarında pek çok farklı renk de kullanılabilmektedir. Zira gri tonları nötr olduğu için çoğu renkle kombin edilebilmektedir. Gri oturma odası kombini yapmak isteyen ve oturma odasını iyi bir yaşam alanına çevirmek isteyen bireyler, günümüzde gri renkteki koltuk ve mobilya tasarımlarının da oldukça fazla olması nedeniyle hiç zorluk çekmeyecektir. İster koyu renklerle, isterse açık tonlarla gri renk en iyi şekilde kullanılabilmektedir.

Gri Oturma Odası Dekorasyon ÖrnekleriPinPin

Gri Koltuk Dekorasyonu

Gri koltuk dekorasyonu yapacak olan bireyler, tercih edecekleri gri tonuna bağlı olarak ek renklerin seçimini yapabilmektedir. Örneğin koltuklarınızı açık tonda bir gri olarak belirlerseniz halı, perde ve diğer unsurları daha koyu renklerde tercih ederek büyük bir uyum yakalayabilirsiniz. Ancak koyu bir gri tercih ederseniz, bu noktada bütünlük sağlayabilmek için diğer mobilya ve dekorasyon unsurlarını beyaz, krem, bej, çakıl gibi daha açık renklerde kullanmalısınız. Gri koltuk dekorasyonu yaparken ilk olarak koltuk model ve renklerine göz atmanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede ana mobilyanızı en baştan belirleyerek diğer ürünleri bu doğrultuda seçebilirsiniz. Bu sayede çok daha doğru seçimler yapabilirsiniz.

Gri Oturma Odası Dekorasyon ÖrnekleriPinPin

Gri ve Ahşap Uyumu

Oturma odası dekore ederken renk seçimleri pek de zorlayıcı olmasa da, materyal uyumlarını sağlamak bazen kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu noktada en iyi materyal seçimi gri ve ahşap uyumu olacaktır. Zira gri renginin tüm tonları ahşap ile büyük bir uyum içerisindedir. Gri koltuk satın alırsanız, seçeceğiniz masa, sandalye, TV ünitesi, sehpa gibi diğer mobilyaları aynı ahşap renginde tercih edebilirsiniz.

Gri Oturma Odası Dekorasyon ÖrnekleriPin

Ahşap rengi seçerken çok koyu renklere yönelmemeli ve oturma odanızın ferah bir görünüme sahip olabilmesi için ceviz gibi açık ahşap renklerini tercih etmelisiniz. Bu noktada dekoratif ürünlerde lacivert, mor, mürdüm, bordo gibi tonlar tercih ederek bütünlük sağlayabilirsiniz

Galeri

Gri Oturma Odası Dekorasyon ÖrnekleriPinPin Gri Oturma Odası Dekorasyon ÖrnekleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın