Güzel Asma Tavan Modelleri

Güzel asma tavan modelleri nelerdir? Asma tavan evlerde harika bir görüntü oluşturmasıyla bilinmektedir. Gelenekselden ayrılarak modern bir görüntü yaratan asma tavanlar harika bir aydınlatma özelliği de barındırmaktadır. Peki, asma tavan modelleri nasıl olur, en iyileri hangileridir? Bu sorulara yanıt olarak şu şekilde güzel asma tavan modelleri sıralanabilir;

Güzel Asma Tavan ModelleriPinPin

  • Çerçeveli asma tavanlar
  • Şekillendirilmiş asma tavanlar
  • Dekorasyon asma tavanlar
  • Yüksek aydınlatmalı ve neon ışıklı asma tavanlar

Tüm bu asma tavanlar odaların dekorasyonuna uygun şekilde ahşap yapıda, beton ya da alçıpan şeklinde yapılabilmektedir. Kimi evlerde dekor amacıyla kullanımı görülse de çoğunlukla yüksek aydınlatma ve parlak bir görüntü yaratıyor olmalarıyla bilinirler.

Güzel Asma Tavan ModelleriPinPin

Asma Tavan Modelleri 2021

Gelişen aydınlatma seçenekleri ve dekorasyonlarıyla asma tavan modelleri 2021 yılında hangi özelliklere sahiptir, ne tip modelleri bulunur? Modern ve güncel asma tavanlara bakıldığında genellikle belli bir şekil verilerek hazırlandığı görülmektedir. Burada asıl amaç ışığın yanı sıra hoş bir görüntü yaratıyor olmasıdır. Buna bağlı olarak aydınlatma ve asma tavan oda dekorasyonunun öne çıkarılan bir parçası olabilmektedir. Çerçeveli asma tavanlar çoğunlukla işlevsel kullanılırken, farklı avize motifleri ve şekillendirilmiş asma tavan modelleri 2021 yılında daha yaygın hale gelmiştir.

Güzel Asma Tavan ModelleriPin

Tavan Dekorasyonu

Tavan dekorasyonu ev aydınlatması ve oda düzeni açısından büyük bir öneme sahiptir. Aydınlık ve ferah bir oda yapısı için tavan dekorasyonu aydınlatma yoğunluğu iyi ayarlanmalıdır. Odanızın yapısına bağlı olarak şık bir tasarım için salon alçıpan asma tavan modelleri kullanılabilmektedir. Bunun dışında ayrıca büyük avizelerde sıklıkla modern ve şık bir görüntü yaratmasıyla bilinir.

Güzel Asma Tavan ModelleriPinPin

Modern Alçı Tavan Modelleri

Modern alçı tavan modelleri ise genellikle kat kat bağlantılı olan, kare ve daire şekiller verilerek oluşturulmuş tavan modelleridir. Alçı tavanlar aşağı doğru sarkıtılarak oluşturulmaktadır. Bu sebeple bazı odalarda yalnızca hoş görüntü amacıyla kullanılırken, oturma odası gibi geniş ve aydınlanması zor olan odalarda asıl tavan dekorasyonu haline gelmektedir. Asma tavan modelleri odanızın aydınlatma yapısına ve yansımalara uygun şekilde oluşturulmaktadır. Hoş bir aydınlatma için evinizde ayna kullanımı önerilmektedir.

Galeri

Güzel Asma Tavan ModelleriPinPin Güzel Asma Tavan ModelleriPinPin Güzel Asma Tavan ModelleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın