Home Ofis Dekorasyon Trendleri

Home Ofis Dekorasyon  hayatımızda birçok şeyi değiştirmeye başlamasıyla beraber hayatımıza girdi. Bu sadece kişisel hijyen, genel temizlik ve insanlarla iletişimimiz değil, yaşama şeklimizi ve evimizi düzenleme şeklimizi değiştirdi. Herkes üzerindeki etkilerinden en önemli yaşama şeklimizdir. Hayatlarını evden çalışmak  için yeniden düzenlemek zorunda kalan bir çok insan home ofis çalışma düzenine geçiş yaptı.

Pin

Bu nedenle dünya genelinde evlerde ki en büyük değişiklik, evlerimizin artık birer home ofis haline gelmesidir. Home ofis dekorasyon trendlerini estetik, ince dokunuşlar ve mevsimsel tonlardan ziyade işlevsel ve pratik olması daha da önemli hale geldi. Şimdi adım adım yeni işinizde home ofis için neler yapmanız gerektiğine bakalım

Pin

Ev, İş Dengesi

Genellikle en büyük sorunlardan bir tanesi işinizi yapmış olduğunuz evde özel hayatınızla, yaşam arasındaki dengeyi sağlamaktadır. Evde yaşayan başka insanlar, çocuklar olduğu için bu süreç oldukça zorlaşabilir. Peki çözüm nedir ? Hayatınızı daha metodik bir şekilde düzenlemek ve kişisel yaşamınızdan uzakta çalışma için belirli bir zaman ve alan olmasını sağlamak gerekmektedir. Rutin yaşantınızı ve iş ayrımınızı iyi yapmanız ve belirli bir çalışma rutinine sadık kalmanız önemlidir. Günün geç saatlerine kadar çalışmak veya günlük yaşantınızla işinizi aynı anda yapmak size zarar verecektir.

Yeni ofis açanlar için hazırladığımız ofis dekorasyon fikirleri başlığımıza da göz atabilirsiniz 🙂

Pin

Göz Alıcı Arka Planlar

İyice hayatımıza yer eden çağrı, online toplantılar ve görüşmeler hayatımızın bir rutini haline gelmeye başladı. Home ofisinizde dudak uçuklatan bir manzara olmayabilir Fakat yine de Zoom, skype gibi programlar için ilgi çekici arka planlar oluşturabilirsiniz. Fotoğraf, tablo ve raflarla dekore edilmiş şık arka planlar oluşturabilirsiniz.

Pin

Rahat Çalışma Alanları

Son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkmaya başlayan ev ve ofis için uygun masalar, mobilyalar görmeye başladık. Firmalar artık ürünlerini hem ev hem ofis için tasarlamaya başladı. Evinizin ve kendinize ayıracağınız alanın doğru kullanımı, rahat olması önemli bir etkendir. Küçük herhangi bir masada çalışmak sizi rahatsız edecek ve işinize karşı motivasyonunuzu kaybedeceksiniz. 2023 yılında daha fazla hayatımıza girecek olan home ofis dekorasyon fikirlerine şimdiden alışmakta fayda var.

Pin

Evdeki Uygun Yeri Seçmek

Genellikle home ofis çalışma alanlarında yapılan büyük hatalardan birisi rahat çalışacağınız alanı seçmekten ziyade, evde kullanılmayan, müsait olan alanı seçmektedir. Bu durumda genellikle evde ışık almayan odalar, salonda alakasız bir köşe sizi işinizden soğutabilir. Bunun yerine evinizde en sevdiğiniz alanı seçmek sizin için daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca evde rahatsız edilmeyeceğiniz, sessiz bir alan olması da önemlidir.

Pin

Yeşil, Doğa ve İlham Verici

Çalışma alanınızı oluştururken sadece bir masa, sandalye ve bilgisayar yeterli olarak düşünmek işinizde başarısız olmanıza neden olabilir. İç mekan bitkileri, saksılar ve açık renkler size iş alanınızda ilham verecek ve daha keyifli çalışma ortamı yaratmanıza katkı sağlayacaktır.

Pin

Oylayın post

Yorum yapın