+8 Kahve Köşesi Fikirleri

Kahve özellikle bayanların vazgeçilmez içecekleri arasında yer almaktadır. Araştırma konusu kahve köşesi fikirleri hayatımızın önemli bir çoğunluğunu kapsayan ve severek içtiğimiz kahve çoğu zaman sabahları çoğu zaman da muhabbet arasında sıkça tüketilmektedir.

Kahve içtiğinden kitap okumak ise birçok kişinin en çok zevk aldığı aktiviteler içerisinde yer almaktadır. Bir yandan kitabı okurken bir yandan kahvenizi yudumlayabilirsiniz oldukça huzurlu yazımızın devamını okuyabilirsiniz. 🙂

Pin

Ev dekorasyonunun belki de en önemli noktasını kahve köşesi oluşturmakta olup bazen sadece mutfak içerisinde kahvelerin ve kahve yapan cihazların bulunduğu raflar bazen de oturarak kahvenizi yudumlayabilirsiniz alanlar tamamen kahve köşesi olarak kabul edilmektedir.

Evinizin herhangi bir köşesine kahve köşesine dönüştürmeniz mümkün olup oturma odası, yatak odası veya mutfak içerisinde kendinize ait bir kahve köşesi oluşturmanız mümkündür. Genellikle kahve köşesi olarak en çok kullanılmakta olan yerler ise balkonlar olmakta ve balkonların kapatılarak hem yaz hem de kış aylarında kullanılmasını mümkün hale getirmek oldukça kolaydır.

Pin

Küçük mutfaklarda ise özellikle tezgahın bir köşesinde oldukça şık bir kahve köşesi oluşturmak mümkündür. Dostlar ile bitmeyen sohbetlerin yapı malzemesi olan kahve evinizin talep ettiğiniz her noktasına oluşturulabilmektedir.

Evde Kahve Köşesi Dekorasyonu

Evde kahve köşesi dekorasyonu oluşturmak için bazı ufak ipuçları bulunmakta olup bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak yapacağınız dekorasyonlar oldukça şık bir görünüme sahip olacaktır. Bu ipuçları içerisinde ilk olarak yer seçimi yapmak oldukça önemli olup genellikle kahve köşesi için evin herhangi bir alanı tercih edilebilirken kendinizi daha rahat hissedebileceğiniz alanlar tercih edilmelidir.

Bu alanlar içerisinde mutfak, oturma odası, tezgah üzeri olabileceği gibi aynı zamanda oturarak kahvenizi içebileceğiniz balkonlarda kahve köşesi olmak için oldukça idealdir.

Pin

Tezgah üstü veya mutfak köşesi içerisine oluşturulan kahve köşesi dekorasyonunda ise kahve makinasını en baş köşeye koymanız daha şık bir görünüm ortaya koyacaktır. Elinizde bulunan malzemelerle değerlendirerek harika bir kahve köşesi yapmak mümkün olup bütçe açısından uygun olmanız halinde ise dolap veya raf tercih ederek de kahve köşesinde oluşturabilirsiniz.

Genellikle kahve köşesi fikirleri içerisinde sade ve şık kahve köşeleri ve aynı zamanda fazla yer kaplamayan tasarımlar ön plana çıkmaktadır.

Mutfağa küçük olan kişilerin genellikle kahve köşesine tezgâh üzerine oluşturması çok daha kullanışlı olmaktadır. Öyle geniş bir köşe oluşturmanıza gerek olmayıp ufak bir kahve köşesi oluşturmanız da yeterli olmaktadır.

Geniş bir mutfağa sahipseniz modern cafelere benzer bir kahve köşesi oluşturmanız da mümkün olmaktadır.

Renkli alanları tercih eden kişiler için ise rengarenk fincanlardan ve renkli süs çiçeklerinden faydalanmanız mümkündür

Kahve Köşesi Dolabı

Kahve köşesi dolabı çok amaçlı olarak tercih edilebileceği gibi kullanılacağı alanın ölçülerine uygun olarak da tercih edilmesi gerekmektedir. Genellikle küçük mutfaklar için çok amaçlı modeller tercih edilmekte olup aynı zamanda alan kaplamayacak ölçüde olmasına da dikkat edilmesi gerekmektedir.

Pin

Kahve köşesi için dolap seçimi yaparken özellikle kahve makinasının içerisinde sığacağı raf genişliğine sahip olması oldukça önemli olup aynı zamanda kullanılacağı alanın içerisinde de yer kaplamayacak modele sahip olması gerekmektedir.

Düz ve sade görünümden hoşlanan kişiler için genellikle beyaz renkli kahve köşesi dolapları önerilirken daha canlı bir mutfak dekorasyonuna sahip kişiler için renkli dolaplar önerilmektedir.

Ahşap görünümlü dolaplar veya doğrudan ahşap malzemeden üretilmiş dolaplar beyaz veya siyah mutfaklar için oldukça hoş bir görünüme sahip olurken çok renkli dolaplar ise canlı renklerin kullanıldığı mutfak dekorasyonları için oldukça elverişli modeller olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uzun ancak dar alanlar için genellikle ince uzun modeller kullanılması gerekirken alçak ancak geniş alanlar için boydan kısa enden geniş modeller kullanılmakta olup ayaklı modeller veya duvara monte edilen modellerde bulunmaktadır.

Kahve Köşesi Raf

Kahve köşesi raf seçimi yaparken de özellikle dayanıklı malzemelerden üretilmiş olan rafların seçilmesi ve aynı zamanda rafın genişliğinin ve hacminin konulacak malzemelere uygun olması oldukça önemlidir.

Raf seçimi yaparken özellikle kullanılacak ürünlerin ölçülerine uygun olmayan raf seçimi yapılması dekorasyon açısından oldukça kötü bir görünüme sahip olabileceği gibi aynı zamanda renk bakımından da uyumlu olmaması halinde kullanıldığı alanın genel tasarımından oldukça farklı duracağı için kötü görünecektir.

Pin

Bu nedenle her zaman mobilya seçimi yaparken uygun olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Böylece eviniz ve kendiniz için harika bir kahve köşesi hazırlamanız mümkün olacaktır.

Mutfakta Kahve Köşesi

Mutfakta kahve köşesi tasarlarken ilk olarak mutfağın genişlik ölçüsünü göz önünde bulundurmak gerekmekte olup daha sonra mutfağın genel tasarımı ile uygun ürünler seçilmesi ve aynı zamanda genişliğe göre modern seçimi yapılması oldukça önemlidir.

Mutfakta tezgah yanı veya mutfağın herhangi bir köşesi kahve köşesi yapılabilirken aynı zamanda tezgah üstü de kahve köşesi için ideal alanlar içerisinde yer almaktadır. Mutfakta kahve köşesi yaparken mutfağınızın işlevsel olmayan herhangi bir köşesini kahve köşesine çevirebilir ve aynı zamanda çeşitli dekoratif ürünler ile bu alanı süsleyebilirsiniz.

Pin

Özellikle son dönemlerde harfler oldukça popüler hale gelmiş olup cafe sözcüğünün harflerini en üst kısmı monte ederek bölgeyi görsel açıdan zenginleştirmenizde mümkündür.

Bu alanda ihtiyacınız olan şeyler genellikle kahve makinesi, kahveler, kupalar veya cezve gibi kahve ekipmanları olmaktadır.

Eğer mutfaktan ayrıca oluşturabileceğiniz bir alan yoksa dolap işlerini de kahve barlarına dönüştürmek mümkündür. Dolabın içerisinde yer alan rafları çıkartarak kahveyi yerleştirmeniz ve geri kalan raflara kupa ve kahve ekipmanlarını eklemeniz yeterli olacaktır.

Aynı zamanda eski mobilyaları da istediğiniz renklerde boyayarak evinizde bulunan herhangi boş bir duvarı kahve köşesine dönüştürmeniz mümkündür. Mutfak masasının bir köşesi de kahve köşesi için harika bir alan olacaktır.

Aynı zamanda burada kahve yanında kurabiye ya da meyve gibi servis ettiğiniz diğer malzemeleri de saklamanız mümkündür.

Kahve Köşesi Mobilyaları

Kahve köşesi oluşturulurken özellikle kahve köşesi mobilyaları oldukça önemlidir. Mobilya seçimi yaparken oluşturulacak alanın ve genel olarak dekorasyonun oldukça önemli olduğunu unutmamak gerekmektedir. Kahve köşesinde olmazsa olmaz kahve köşesi mobilyaları ise şöyledir;

  • Kahve makinası
  • Kahve öğütücü
  • Kahve bardakları ve kupa çeşitleri
  • Berjer ve konsollar
  • Köşe takımları
  • Sandalyeler

Bunların yanı sıra dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz ve kahve temalı çeşitli ürünlerde bulunmaktadır. Bu ürünler içerisinden istediğiniz ve hoşunuza giden herhangi bir dekorasyon ürünü tercih edebilir ve böylece harika bir kahve köşesi oluşturabilirsiniz.

Pin

Tezgahta Kahve Köşesi

Tezgahta kahve köşesi genellikle mutfakları küçük olan kişiler tarafından tercih edilmekte olup fazla yer olmaması nedeniyle yer kaplayacak bir tasarıma sahiptirler. Açık raf veya dolap şeklinde oluşturulan kahve köşeleri aynı zamanda tezgah üzeri için tasarlanmış olan mini dolaplar ve raflar sayesinde de doğrudan tezgahın üzerine yerleştirilerek oluşturulabilmektedir.

Pin

Kahve makinasının sığabileceği genişlikte bir alan oluşturulması gerekmekte olup bu alanın içerisinde mutlaka olması gereken eşyaların yer aldığına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Kahveler için rafın bir kısmını kullanırken diğer raflara kahve makinesi ile fincanlarınızı veya kahve bardaklarınızı yerleştirebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın

1