Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverengi ile uyumlu renkler, hem giyimde hem de dekorasyonda ele alınan konular arasında yer almaktadır. Bu konuda örnek verecek olursak kahverenginin iki tonu üzerinden yorum yapmamız gerekmektedir. Açık kahverengi ve koyu kahverengi, farklı renklerle kombin edildiği için iki farklı kategori olarak ele alınmaktadır.

Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin

Açık kahverengi ile uyumlu renkler arasında;

  • Pembe
  • Parlak mavi
  • Krem yer almaktadır.

Bu renklerin her alanda bir araya getirilebileceği de öneriler arasında yer almaktadır. Açık kahverenginin yanı sıra koyu kahverengi ile uyumlu renkler de bulunmaktadır. Bunlar;

Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin

  • Bej
  • Yeşil
  • Beyaz

Olarak sıralanabilmektedir. Bu önerileri dikkate alarak yapacağınız uyumların aynı zamanda modern görünüm sağlayacağını da bilmelisiniz.

Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin

Kahverenginin Dekorasyonda Kullanımı

Dekorasyon alanında kahverengini tercih etmek isteyen pek kişi vardır. Kahverenginin dekorasyonda kullanımı başlığı üzerinden örneklerin incelenmesine bağlı olarak doğru fikirler ve uygulamalar ortaya çıkabilmektedir. Bunun için de belli başlı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Her ne kadar geniş alan olsa da duvarda koyu kahverengi kullanmanız önerilmemektedir.
  • Açık kahverengi ile uyumlu bir rengi duvarda kullanabilirsiniz.
  • Kahverengi tonlarda salon için koltukta bu rengi tercih edebilirsiniz.
  • Detaylarda yer vereceğiniz kahverengi, daha modern ve şık görünüm sağlayacaktır.

Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin

Bahsi geçen bu öneriler ile birlikte ortaya çıkacak olan sonuç, modern olarak nitelendirilebilmektedir. Bunun için dekorasyon örneklerini incelemeniz ve buna benzer çalışmalar yapmanız yeterli olacaktır.

Dekorasyonda Kahverengi Kullanmanın Avantajları

Genellikle geniş odalar için önerilen kahverengi, dar alanlarda kullanılmaması gereken renklerin başında gelmektedir. Çünkü kahverenginin koyu bir tona sahip olması sebebiyle alanın çok daha boğucu olacaktır. Bunun dışında dekorasyonda kahverengi kullanmanın avantajları başlığını inceleyerek daha doğru dekorasyon çalışmaları üretebilirsiniz.

Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin

Örneğin oldukça revaçta olan ve Fransa bölgesinde yaygın olmasına rağmen dünyaya yayılmayı başaran Bohem tarzı evlerde, kahverenginin çoğunlukla tercih edilen bir renk olduğunu görmek mümkündür. Bohem ve buna benzer evlerde tarz oluşturabilmek adına kahverengi tercih edebilirsiniz. Doğru renklerle kullanılması sonucunda ise soft bir görünüm sunması beklenen sonuçlar arasındadır. Bunun dışında balkon ve teras dekorasyonlarında da kahverenginden yararlanabilirsiniz.

Galeri

Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin Kahverengi İle Uyumlu RenklerPinPin

Oylayın post

Yorum yapın