Kahverengi ile Uyumlu Renkler

Dekorasyonda Kahverengine Uyan Renkler

Ev dekorasyonları için kahverengi pek çok kişi tarafından tercih edilirken kahverengi ile uyumlu renkler ile bir dekorasyon yapmak oldukça önemlidir. Çünkü kahverengi yanlış bir şekilde kombine edildiği zaman ortam oldukça iç karartıcı bir hal alabilmektedir. Bu nedenle de ev dekorasyonlarında kahverengini tercih eden kişilerin kesinlikle bu renk ile uyumlu renkleri bir arada kullanmaları gerekir. Kahverengi ile neon renklerin ya da gri gibi renklerin bir arada kullanılması ortamın oldukça özensiz şekilde görünmesine neden olabilir. Bu nedenle de kahverengi ile bir ev dekorasyonu yapılırken kesinlikle bu renk ile bir arada uyum sağlayan renklerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Kahverengi Dekorasyon Örnekleri

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Evlerini kahverengi ile dekore etmeyi tercih eden kişiler en şık dekorasyonları yapabilmek adına en iyi kahverengi yatak odası dekorasyonu ve diğer salon ve oda örnekleri arasından seçimlerin gerçekleştirebilmektedirler. Kahverengi ile yapılan dekorasyonlar her ne kadar geride kalmış gibi görünse bile yine de özellikle klasik dekorasyonlar yapmak isteyen kişiler bu rengi sıklıkla tercih edebilirler. Yine bu renk modern dekorasyonlar için de tercih edilen bir renktir. Bu renk ile dekorasyon yapılırken bir arada en sık kullanılan renk krem rengidir. Bu renk kahverengi ile adeta bir bütünlük sağlamaktadır. Gerek modern gerekse de klasik dekorasyonlar olsun kahverengi ile bir arada en şık kullanılan renk krem rengidir.

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Kahverengi ev dekorasyonlarında kahve ile birlikte en sık kullanılan bir başka renk de açık sarı olmaktadır. Sarının açık tonları da kahverengi ile en çok uyum sağlayan renkler arasındadır. Genellikle kahverengi mobilyalarda özellikle de kırlent, perde ve halı gibi eşyalar sarı tonunda seçilerek bir uyum yakalanır. Kahverengi ile uyumlu renkler ve dekorasyonlar incelendiği zaman kahverengi ile en sık tercih edilen ve uyumlu olan bir başka renk de beyaz rengidir.

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Kahverengi koyu bir renk olduğu için ortamda dengeyi yakalamak ve biraz daha iç açıcı hale getirmek adına genellikle kahverengi beraberinde açık renkler tercih edilmektedir. Yine beyaz dışında pudra gibi soft tonlar da kahverengi dekorasyonlar için sıklıkla tercih edilmektedir. Böylelikle de bir uyum yakalanarak ev dekorasyonları tamamlanır.

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Pin

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Pin

Kahverengi ile Uyumlu RenklerPin

Oylayın post

Yorum yapın