Kaktüs Çeşitleri

Kaktüs çeşitleri, kaktüs bitkisini seven kişiler tarafından sıkça araştırılan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Kaktüsler, genellikle kurak alanlarda yetişir ve bilindiği kadarıyla 1750 çeşidi bulunmaktadır. Dikenli, yapraklı, meyveli ve çiçekli gibi pek çok farklı kaktüs çeşidi bulunmakta olup, bu kaktüslerin pek çoğu süs bitkisi olarak iç mekan dekorasyonunda kullanılabilmektedir. Kaktüsler arasında en çok tercih edilen türler çiçek açanlardır. 40’tan fazla çiçek açan kaktüs türü bulunmakla birlikte, erişkinliğe ulaşan kaktüslerin çiçek açtığı görülmektedir. Çok su istemeyen kaktüslere doğru bakım yapıldığı zaman uzun yıllar dayanıklı bitkiler ve yavrular elde edilebilmektedir.

Kaktüs ÇeşitleriPinPin

En Çok Tercih Edilen Kaktüs Çeşitleri

Günümüzde pek çok insan iç mekan dekorasyonunu desteklemek için kaktüs bitkisi satın almaktadır. Kaktüslerin bilinen pek çok farklı çeşidi olsa da, özellikle bazı tür kaktüsler hem görünümleri hem de kolay bakımları sebebiyle daha fazla rağbet görmektedir. İç mekanda tercih edebileceğiniz bazı kaktüs türleri aşağıdaki listede belirtildiği gibidir.

Kaktüs ÇeşitleriPinPin

Kaktüs Çeşitleri

  1. Crassula Budhha’s Temple
  2. Çiçek açan Astrophytum Kaktüs
  3. Angay Kaktüsü
  4. Mammillaria Kaktüsü
  5. Bocasana Kaktüsü
  6. Mammillaria Albicoma
  7. Shiatishi Kaktüsü
  8. Bucareliensis Kaktüsü
  9. Dolichothele Kaktüsü
  10. Echino Kaktüsü

Kaktüs ÇeşitleriPin

Kaktüs Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaktüs çeşitleri ve bakımı konusunu merak eden bireyler, bu noktada pek çok farklı kaktüs çeşidi olsa da, bu çiçeklere hemen hemen aynı bakımın yapıldığını bilmelidir. Bakımı en kolay bitki türlerinden olan kaktüsler, direkt olarak güneş gören ve kuru yerlerden hoşlanmaktadır. Bu bağlamda kaktüs bakımının çok kolay olduğu görülmektedir. Günlük sulamaya ihtiyaç duymayan ve çoğu türünde haftalarca sulanmadığı zaman bile solmayan kaktüsler, besleyici bir toprağa ihtiyaç duymaktadır. Yapı market, peyzaj ve çiçekçilerde kolayca bulunabilen verimli ve gübreli topraklar, kaktüslerin çok daha hızlı ve sağlıklı büyümesine yardımcı olacaktır.

Galeri

Kaktüs ÇeşitleriPinPin Kaktüs ÇeşitleriPin Kaktüs ÇeşitleriPinPin

Oylayın post

Yorum yapın